Astra Benzin Yakıt Tüketiminiz Nedir.?

derin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Benzinli Astra yakıt tüketim değerlerinizi bu başlıkta paylaşırsanız. çok faydalı olacaktır.
1-Astranızın kasoseri (Kasa'sını):
2-Astranızın Model yılını:
3-Astranızın motor gücünü
4-Şansumanınızı
5-Nereden akaryakıt aldığınızı
6-Şehir içi - Şehir dışı ve karma tüketimlerinizi
7-Yol bilgisayarı veya Depo fulleme yoluyla elde ettiğiniz tüketim değerlerini.
Verdiğiniz tüketim değerindeki aracınızın. Yük durumunu (yolcu-Bağaj)
BU YAZDIKLARIMIZA İTİNA GÖSTEREREK YAKIT TÜKETİMLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK FAYDALI OLACAKTIR.

derin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
1-astra k hb 1.4 t
2-2016
3-150 hp
4- genelde shell
5-otomatik
6- şehir içi genelde sakin kullanım 10 lt civarında
7- yol bilgisayarı ort.yakıt tük.şehir içinde kullanımda 8 lt gösteriyor ancak ben bu tüketimi hiç yakalayamadım.
buna ek olarak aracımda kronik olduğunu düşündüğüm bazı sıkıntılar var.aracımı 2016 mayıs ayında aldım aldığımdan beri klimadan çalıştığı andan itibaren ıslık sesine benzer ses geliyor başka forumlardada aynı şikayeti okudum servise gidenler var ama çözülemediği için ben bunu servise taşımadım.bir başka sıkıntıda vitesi P' den R' ye ve D'den R' ye geçirirken balatalardan gelen gacırtıya benzer ses geliyor bunu ilk bakımda servise söyledim adını bilmediğim bir parçayı yağladıklarını ve sorunun giderildiğini söylediler ama sorun devam ediyor.
BUNLARIN DIŞINDA TÜM ASTRA SAHİPLERİ İLE PAYLAŞMAK İSTEDİĞİM BİR KONU VAR;
ARACIMI ALDIKTAN YAKLAŞIK 20 GÜN SONRA ARACIN SOL ARKA KAPISINDA VE BİR KAÇ YERİNDE DAHA DAMLA ŞEKLİNDE LEKELER FARKETTİM.SERVİSE BAŞVURDUM ANLAYAMADILAR VE BANA KENDİLERİNİN BİRŞEY YAPAMAYACAKLARINI KONUYU OPEL MERKEZ İZMİRE BİLDİRMEMİ SÖYLEDİLER.İZMİRİ AYNI GÜN ARADIM ŞİKAYETİMİ BİLDİRDİM.BENDEN FOTO İSTEDİLER VE DÖNÜŞ YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER.BU ARADA BEN ARACIMI ALMAYA GİTTİĞİM GÜN ARACI TESLİM ALMADAN ÖNCE ARACIN TAMAMININ FOTO ÇEKTİM.LEKEYİ FARKETTİKTEN SONRA FOTOLARA BAKTIM VE AYNI LEKENİN FOTOLARDADA OLDUĞUNU GÖRDÜM.İZMİRE HEM ÖNCEKİ FOTOLARI HEM YENİ ÇEKTİĞİM FOTOLARI GÖNDERDİM.1 HAFTA KADAR SONRA BANA DÖNÜŞ YAPILDI FOTOLARIN KARŞILAŞTIRILDIĞI VE ARACIN BANA LEKELİ OLARAK VERİLDİĞİ SÖYLENDİ VE BANA TALEPLERİM SORULDU.BEN ARACIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ VEYA BANA AYIP ORANINDA BEDEL İADESİ YAPILMASINI TALEP ETTİM.BANA TALEPLERİMİN UYGUN OLMADIĞINI VE BEN ARACI ALMADAN BU LEKELERİ GÖRMÜŞ OLSAM BİLE ANCAK 700 TL İNDİRİM YAPILACAĞINI,YAPACAK BİR ŞEY OLMADIĞINI ARACI ALDIĞIM BAYİYLE GÖRÜŞMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER.BAYİYE TEKRAR GİTTİM ONLARDA ARACIN KENDİLERİNE MERKEZDEN GELDİĞİNİ ONLARIN DEDİĞİNİN DIŞINDA HAREKET EDEMİYECEKLERİNİ YOKSA SUÇU KABUL ETMİŞ SAYILACAKLARINI SÖYLEDİLER.BEN BUNUN ÜZERİNE KENDİLERİNİ TÜKETİCİ MAH.VERECEĞİMİ SÖYLEDİM VE AVUKATA VEKALET VERDİM.2016 TEMMUZ AYINDA AÇILAN DAVA AÇTIM.MAHKEME ARACIN BİLİRKİŞİ TARAFINDAN İNCELENMESİNİ İSTEDİ.ARAÇ İNCELENDİ VE ARAÇTAKİ LEKELERİN ÜRETİM HATASI OLDUĞU VE ARACIN AYIPLI MAL OLDUĞU BELGELENDİ.ARALIK 2016'DA MAH.SONUÇLANDI VE BANA AYIP ORANINDA BEDEL İADESİ YAPILDI.BEN BU ZAMANA KADAR TÜKETİCİ HAKLARI İLE İLGİLİ PEK BİR BİLGİ SAHİBİ DEĞİLDİM.MAALESEF BENİM İÇİN KÖTÜ BİR TECRÜBE OLDU AMA HAKLI OLDUĞUM ORTAYA ÇIKTI.SİZİNDE BAŞINIZA BÖYLE BİR DURUM GELİRSE SERVİSİN SİZİ BAŞINDAN SAVMASINA İZİN VERMEYİN.thumbnail_20160620_101309_resized.jpg thumbnail_20160620_101357_resized.jpg thumbnail_20170729_143129_resized.jpg

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
1- astra j 1.6 sport
2- 2011
3-115 hp
4- Opet
5- Otomatik
6- Şehir içi 10-12 lt Şehirler arası 8-8.5 lt Ortalama 9,5 /100 km.

Daha yeni şehir dışına çıktım resmen içiyor yakıtı. Agresif de kullanmadım 100 geçmedim ama masallah sömürdü bemzini:(

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
1.6 motorlar lpg ile daha uyumlu diye biliyorum değerlendirebilirsiniz :)

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet araştırdım lpg ile uyumlu olduğunu öğrendim kısa zamanda taktiracagim:)

mamiG.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2017 Kasım 15 te aracı teslim aldım.Şuan 1800 km de. Kimi zaman kalkışlarda aracın hevesi ile dip gaz yapabiliyorum.

1- Astra K 1.4 Turbo HB
2- 2017
3- 150 Beygir
4- AT6
5- Opet veya Shell
(6-7) Ortalama hız 25.9 Karma Tüketim: 8.5

İzmitastrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 Astra K şehir dışı 140 180 240 karısık kısa atraksiyonlar sollamalar makaslar falan ortalama yakıt tüketimim 9 lt
Şehir dışı stabil 90 110 km ile ortalam 5.5 lt
Şehir içi dur kalk ani gazlamalar falan 7 lt
Şehir içi ufak dokunuşlar 6.0

Sanırım bu araba etkiye göre tepki gösteriyor
Ayrıca rally plotu gibi kullanmama rağmen 9 litreyi aşmadım daha 🤣

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M
merhabalar,
1- astra j 1.6 sport
2- 2011
3-115 hp
4- Opet
5- Otomatik
6- Şehir içi 10-12 lt Şehirler arası 8-8.5 lt Ortalama 9,5 /100 km.

Daha yeni şehir dışına çıktım resmen içiyor yakıtı. Agresif de kullanmadım 100 geçmedim ama masallah sömürdü bemzini:(
Malesef 1.6 j atmosferik benzini içiyor bunda arabanın hicbi suçu yok gerekli yazılım takwiyesi we parca degisimleriyle aracın yakıt tüketiminin we performansının düzeliceginden eminim ama bunu aracı üreten mühendislerin yapması daha dogru olur bizler dar gelirli insanlarız B16XER kodlu motorlar aslında cok kötü degildir ama yanlıs yazılım we uygun olmayan ucuz kombin parcalarıyla aracın performans we kullanım rahatlıgı kalitesinin düstügü görülmektedir sizin araç 1.6 j sport yani watts lı wersiyon olmalı?sizi cok iyi anlıyorum bu insanın hem içini sızlatıyor hemde cebini yakıyor??bisürü astra j atmosferik yakıt we cekis wideolarını izledim adamlar profesör olmuslar sanki??yok söyle yok böyle?bu arabaya binen mercedes bmw den inmişler?adamın bi tanesi 8.5 litre yakıyormus?yahu ben istanbul kısa mesafe 22 bin km yaptım suan ort tük.10.5 lt???ama %95 lpg ile kullanıldı aracım?belki bunun bi farkı olmus olabilir cünki daha 308 kmdeyken taktırdım lpg kitini hemde en iyisini ama görki lpgde bile 35-40 kuruşları görüyorum aracımın dış görünüşü cok süper gören dönüp bidaha bakıyor ben iki seyinden memnun degilim 1.yakıt tüketiminden 2.süspansiyon komforundan bunun haricinde aracımdan cok memnunum egr sizde benim gbi aracınızın ilk sahibiyseniz olumsuz yönlerine ragmen opelinizi sewmeye dewam edin cünki opel buna deger kendinize iyi bakın kazasız sürüsler diliyorum ıstedınız zaman mesaj atabilirsiniz bana selametle 🙏DSC_0011.JPG