Astra aldım ufak sorunlarıma cözüm arıyorum

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2006 model astra h elegance moledi aracımda yeni aldım ufak tefek arızalarına yaptırmadan size danışmak istedim.
1. Sorum.Coolant level sogutma suyu hatası veriyor ustamla minimuma inen sogutma suyunun uzerine su takviye ettik lakin tekrar minimuma indirdi gene hata verdi.gozlemledigim kadarı ile kacak yok ve sensörde ariza yok cunki dogru soluyo minimuma inince isik yakiyor.su 100 dereceye cıkınca biyerden buhar olarak ucuyo ama bilemiyom.
2.sorum arka sag amortisörüm patlamıs ve bitmis sol ise exper raporuna gore %28 amortisörleri cift olarak degismem icab edermis siz hangi marka amortisör tavsiye edersiniz birazda yumusak bisey olsun araba lakur lukur kızdım buna :)
3. Sorum orninal park sensor var arabada arkada stoplambasinin orda kara kutusu var geriye takinca bip diye bi ses veriyo devrede oldugunu belli ediyo ama bidaha carpsamda ses cikarmiyo :)
4.sorum yol bilgisayarı ingilizce elegance 2006 modeller klima olayindan dolayi turkce olmuyormus turkce yapilirmi.
5. Sorum 2004 yilinin yazilimi var z14tdh olmasi gereken arabama guncelleme varmidir:)

Nekadar sordum farkindayim ama ilk arabam ondan olabilir herkese tatli gunler

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Site mi ölü yorummu yapılmıyor burada

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
arka sag amortisörüm patlamıs ve bitmis sol ise exper raporuna gore %28 amortisörleri cift olarak degismem icab edermis siz hangi marka amortisör tavsiye edersiniz birazda yumusak bisey olsun araba lakur lukur kızdım buna :)

Diğer konular için aynı araca sahip olmadığım için bir şey diyemem ama amortisörler herzaman aynı anda çift olarak değişmeli. Aracımda Monroe marka amortisör kullanıyorum ve gayet kaliteli bir ürün. Ama sık bozulan bir parça olduğu için amortisör, önlerde Z rotu ve amortisör takozlarında Monroe ve Delphi kullanıyorum. GM kadar pahalı değil ve bence işini gayet iyi yapıyorlar.
Şu Astra'ların her modelinde süspansiyon sertliği mevcut. Yani diğer araçlara göre sert gelir. Ama böylece yol tutuşu daha iyi olup size güven verir. Aşırı lakur lukur ederse de ya arkalar patlak olur ya da önlerde patlak amortisör, bitmiş amortisör takozu ve Z rotu vardır.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2005 aldığımda soğutma suyu hatası veriyordu 50 tl'ye sensör değiştirdim çözüldü.amasör olarak çift ALIN bende spor Süspansiyon olduğundan marka veremeyeceğim uymaz çünkü.benimde park sensörü geriye takınca ses çıkarıyor ama duvara vursam bile ötmüyor bi yaptıramadım.güncelleme olacağını sanmıyorum.benim yol bilgisayarı Türkçe ama pek Önemli değil kafanıza takmayın bence.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. aracında kaçak olabılır radyatorde veya hortumlarda. aracın calıstıgında basınc artınca buyuk ıhtımal atıyodur suyu oldugu yerde calstır aracı fan acmasını bekle fan actıgında gorursun kacagı zaten kaçak gene yoksa aracın motor contasında sorun vardır dahada kotu olmadan motoru bı actır baktır derım.

2.amortısorler cıft degısır egerkı arkalar patlak ıse önlerede baktır 4 unude degıstır derım monreo guzeldır kullanıslıdır.

3.park sensörlerının bırı bozuksa eger orjınaller sıtemın tumunu kapatıyor.park sensoru aktıf hale gelıyodur fakat sensor bozuk oldugundan tepkı vermıyodur . bı oto elektrkcısıne gıdın baktırın eger sensorler bozuk ıse pahalı onun sensorlerı bence o 100 150 tl lık sensorlerden alın orjınal kablosu uzerınden bağlasınlar aynı işi görur

4.ıngılızce olayınıda ılk defa duydum sacma geldı degısıyodur kesınlıkle ozelıklerden teyp uzerınden settıng ve menu tusları olması lazım aynı anda bastıgınızda menuye gırılıyo ordah degısıyo olmalı.

5.guncellemeyıde servıse gıdıp bılgısayara baglanmadıktan sonra anlayamazsınız

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antifiriz kacagini yaptirdim soketli kalorifer hortumu degisti hortumda delik varmis rapro hortum 25+15 iscilik
Amortisorler monroe cifti ondan alıp takacagım sanırım.

mahmut karadaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence soğutma suyu eksiltmesi ve amortisörden başka çok da bir sorunu yok soğutma suyunu halletmişsiniz zaten arka amortisöre çok kafayı takmayın derim ucuz birşey takin gitsin araba bu ne kadar verirsen o kadar yer bu arada motor yağını degistirmenizi öneririm :) hayırlı olsun kazasız belasız

Son düzenleme:

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence soğutma suyu eksiltmesi ve amortisörden başka çok da bir sorunu yok soğutma suyunu halletmişsiniz zaten arka amortisöre çok kafayı takmayın derim ucuz birşey takin gitsin araba bu ne kadar verirsen o kadar yer bu arada motor yağını degistirmenizi öneririm :) hayırlı olsun kazasız belasız
Valla dogru soyluyosunuz :) tesekkur ederim