Astra 2010 1.3CDTI - Islık Sesi - Video Eklendi

erhanharm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

73 binde 2010 model 1.3 CDTI bir Astra sahibiyim. Aracımın çekişinde vs bir problem hiç yok. Ancak 2 bin devirden sonra böyle bir ıslık sesi geliyor.

Bu sürüş esnasında da arada geliyor arada gelmiyor.

Bostancıdaki özel servislere öylesine bir sordum kimisi Turbo gitmiş 2 bin TL dedi. kimisi abi onda bişey yok geri dönüş bişeyi gevşemiş hava kaçırıyor demiş vs

Hiç başına gelen var mı?

Teşekkürler

http://www.youtube.com/watch?v=_RztQFVqto4

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok anlamam ama bana da hava kaçırıyor gibi geldi.

Bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır.

erhanharm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ilginç gerçekten,

İnternette bu ıslık seninin selenoid valften geldiği (o neresi onu da bilmiyorum:rolleyes:) gibi yorumlar da var ama sesin türünü kimse koymamış.

Ben ilk önceleri bunu kayış sesi zannediyordum. Ama kayış değil bariz belli.

Ve hani Turbo gitmiş diyen arkadaş da haklı olabilir diyeceğim ama araba 2 bin devirden sonra at gibi çekiyor problemsiz. Turbonun devrede olduğunu hissedebiliyrum. Arıza lambası yok vs.

Bu arada 75 bin bakımına çok az kaldı. 2 bin KM felan. Orada mecburen göstericem ama büyük masraf açar diye de korktum ne yalan diyeyim :confused:

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sorun vardı. Bazen araba turboyu kesiyordu.
Turbo pervanesinde çatlak var denmişti. Fakat o şekilde uzun süre kullanıp sonrada satmıştım. Yeni sahibide yakınım ve ondada herhangi bir sorun olmadı. Tahmini o sesi ilk duyduğumdan bu güne kadar 60 bin km yaptık.

ferit_75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da 2006 Astra H Dizel 1.3 cdti 4 devirden sonra arıza ışıgı olan Anahtar logolu ışık yanıyor ve devirden düşüyor bir anda genellile sollama yaparken gaza yüklendiğim zaman oluyor neden olabilir bilgisi olan varmı ?ciddi bir sorunun habercisimi yoksa :(

erhanharm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da 2006 Astra H Dizel 1.3 cdti 4 devirden sonra arıza ışıgı olan Anahtar logolu ışık yanıyor ve devirden düşüyor bir anda genellile sollama yaparken gaza yüklendiğim zaman oluyor neden olabilir bilgisi olan varmı ?ciddi bir sorunun habercisimi yoksa :(

Hocam selamlar,

Daha önce kaza yaptığımda bana verdikleri geçici araç Opel 1.3 dizel Sedan'da oluyordu.

Bariz bir şekilde turbo devre dışı kalıyor ve araba traktör oluyor :) Kenara çekip kontağı kapatıp açıp tekrar çalıştırınca problem gidiyordu. Elektriksel bir şey ya da direk seneloid valf'ten kaynaklandığı ile ilgili forumda yazılar okudum. Serviste 100-200 TL'ye halledildiği yazılıyordu.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Muhtemelen turbo hortumun basınçtan çatlamış kaçırıp ıslık sesi çıkarıyor.
Biri gaz versin turbo hortumunun nasıl şiştiğini görürsün zaten. zamanla çatlaması normal

erhanharm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen turbo hortumun basınçtan çatlamış kaçırıp ıslık sesi çıkarıyor.
Biri gaz versin turbo hortumunun nasıl şiştiğini görürsün zaten. zamanla çatlaması normal

Hocam peki benim için yaptırması çok maliyetli midir. Tavsiye edeceğiniz istanbulda bir özel servis var mıdır ?

Ben daha önce opel sahibi olmadığım için bilmiyorum pek. Yetkili servis var evime yakın Gedizler ama orası da malumunuz çok fiyat çeker gibi geliyor ?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hocam peki benim için yaptırması çok maliyetli midir. Tavsiye edeceğiniz istanbulda bir özel servis var mıdır ?

Ben daha önce opel sahibi olmadığım için bilmiyorum pek. Yetkili servis var evime yakın Gedizler ama orası da malumunuz çok fiyat çeker gibi geliyor ?

sana komple turbo fiyatı çekmişler. Ama senin zaten çekişle turbo ile ilğili bi sıkıntın yok anladığım kadarı ile.
İstanbulda yaşıyan arkadaşlar yardımcı olucaktır

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turmo hortumlarından biri ya patlamış kaçırıyor ya gevşemiş yada intercool radyatörü kaçırıyor