Astra 2000 Edition serisine yol bilgisayarı montajı mümkünmüdür ?

alkanermis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bende 2001 model 2000 edition serisi bir Astra G var sizlerde biliyorsunuzdur bu seri normalde Avrupa'da yol bilgisayarıda standart olarak üretilmiş fakat Türkiye'ye gelen bazı serilerde opel'e yol bilgisayarını tedarik eden firmada yeterli parça kalmadığı için yol bilgisayarı olmadan gönderilmiş onun yerine cd changer montajlanmış.Bi ara servis bana yol bilgisayarı montajını istersem yapabileceklerini söylemişti ama 1000 Ytl gibi bir para söylemişlerdi sanıyorum silecek koluda değişecek bu yüzden fiyat biraz artıyor acaba yol bilgisayarı piyasada bulunur mu yada özel servislerde bu işi yaptırabilirmiyiz yada yada çıkması bulunur mu ? :)

Alkan Ermiş
İstanbul

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
izmir adnanopelde vardı galiba,

bi bak istersen, çıkmacılarda bulursan yaptırabilirsin, yetkiliservis fiyatları epey pahalı malum..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mümkün olmaması lazım.
çünkü bu yol bilgisayarı dediğimiz şey bi parça beyinden oluşmuyor ki.
bu beyini bilgi olarak besleyen onlarca sensör var. bunlardan gelen bilgiler doğrultusunda yol bilgisayarı değerleri ortaya çıkıyor.
eğer yol bilgisayarı yoksa ona bağlı olarak bazı sensör ve devrelerinde olmaması lazım. eğer onlarıda takıyolarsa bilmem.

alkanermis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir adnanopelde vardı galiba,

bi bak istersen, çıkmacılarda bulursan yaptırabilirsin, yetkiliservis fiyatları epey pahalı malum..

İzmir çok ters ya sonuçta montajı alacağım yere yaptıracağım ama saol önerin için..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
istediğin adrese gönderirler, sen de ist.da bi özel serviste montajını yaptırabilirsin..

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
evet ilgili sensörlerin olması lazım ben de okumuştum. sipariş fazlasından dolayı gmde parça kalmamış yol bilgisayarı yerine cd changer vermişler. eğer sensörler varsa çımacılardan bak 250 den fazla para verme. yok orda bulamazsan nadiren de olsa ebayda satılıyor. ebaydan alırken dikkat etmek lazım. yol bilgisayarı MID bilgi ekranı TID diye geçer.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ilgili sensörlerin olması lazım ben de okumuştum. sipariş fazlasından dolayı gmde parça kalmamış yol bilgisayarı yerine cd changer vermişler. eğer sensörler varsa çımacılardan bak 250 den fazla para verme. yok orda bulamazsan nadiren de olsa ebayda satılıyor. ebaydan alırken dikkat etmek lazım. yol bilgisayarı MID bilgi ekranı TID diye geçer.

:eek::eek: hadi yaaa

alkanermis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede sadece bir gösterge ekranından oluşmuyordur ama Astra edition serisi için sensor yada gerekli sistemin hazır olduğu sadece konsol lcd ekran ve silecek kolunun değişmesi gerektiğini söyledi Opel - Erpaş / Maltepe Yetkili Servis i bende onların yalancısıyım , gerçi zaten söylediğiniz gibi sensorler tesisat kabloları falan çekilecek ise hiç uğraşmam yolumuz bilgisayarsız olsun napalım :(

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ben bu konuyu hortlattım dayanamadım :D
editıonlarda hazırlık varmıs olması lazım yarın sorucam cengız abı sen ıc yorum yazmamısın yettı gayrı yol bılgısayarsız :D