Astra 1997 GLS Tüplü Acil Yardım

aceren34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil Yardım
1997 model astra gls aracım kafayı yedi.Benzinde veya lpg de çalıştırmam bir farklılık göstermiyor.Aracım çalıştırdıktan sonra stop ediyor.Hatta araç trafikte 50-60 km hız ile giderken bile birden gaz kesiyor ve stop ediyor.Rolantide de aynı problemi yapıyor.Bujıleri çıkartıp kontrol ettirdim ssimsiyahtı temizzlettirdim taktırdım ancak yine düzelmedi.Egzosdan araç boşta iken çalıştırıp gaza basınca simsayah duman atıyor,ayrıca ayağımı çekince prır pır edip sönüyor acil yardım

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bende de oldu, muhtemelen silkeleme de oluyordur. Bujiler simsiyahtı. egzozdan simsiyah duman çıkıyordu.
büyük ihtimalle egr valfi ve gaz gelebeği kirlenmiş.
depoda benzin varsa iyi bir enjektör ve yakıt sistemi temizleyiciyi depoya boşaltın. düğmeyi benzine alın.
araba ısındıktan sonra 4000-4500 devirde ara ara egzoztan çıkan duman normale dönene kadar gaz verin.
bizimki öyle düzeldi

Son düzenleme:

aceren34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan için düzelme oldu.Sorun ise depoda uzun zamandır kalan benzinin kullanılması nedeni ile enjektörler tıkanmıştı.(kendi fikrim) LPG ustası benzinden olabilir ki zaten lpg kapatsanda yapıyor dedi ve lpg çalışması normal deyince; Bende çeyrek depo benzinin içerisine BERNER(nette 30TL) marka enjektör temizleyici döktüm ve LPG kapatıp aracı çalıştırdım.Sadece benzinde çalışan arabayı yüksek devirde kullandım,ara ara bağırttırdım.Sonuç ise araba açıldı ve düzeldi.Artık titreme,stop etme kalmadı.Sonra LPG'e aldım sorun bitmişti. :rakir: