Astra 1.6ya lpg taktırcam ama sorularım var anlayanlar bi baksın :)

yihit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar arabayı sıfır aldım ve alalı 5-6 hafta oldu çok yaktıgı için lpg takmayı dusunuorum ama bazı sorularım var kafam net değil.. lutfen cevaplarsanız beni aydınlatmıs olacaksınız;

1)aracım 1.6 easytronik vites buna her hangi bi dez avantajı olur mu yani easytronik oldugu için deviri lpgde alamayıp vites değişiminde bi sorun çıkarır mı? (daha önce lpgli bi araç surmedim bundan pek bilgim yok sadece kulaktan dolma deviri geç alır duydum)

2) sport modunda arabada ne gibi değişikler olur lpg ile yani tamamen iptal mi olur sport modu

3)motora her hangi bi zararı varmı yani ara 1000 km daha servis hemen takılır dedi ama pek guvenemedim yani belli bi kmyi doldursun mu araba?

cevaplar için şimdiden teşekkurler

ihsangtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbir zararı olmaz sadece biraz performansta düşüklük hissedersin ayrıca benden tavsiye 100-150 milyon daha fazla verip serviste taktır araban sıfırmış...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın henüz rodajını bile tamamlamamış çok yakması normal 3000 km den sonra düşmeye başlar sıfır arabayı elletme

yihit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu baska yorum _??? :S

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısa mesafe kullanıyorsan aracını hiç taktırma değmez,şehir içi sıcak havalarda % 25 tasarrufun olur..zaten easytronikler 7 lt ortalamalarda tüketimleri var,bendeki 105 lik 40 binde şehir içi 6,9 yakıyorum ne gerek var sıfır arabanın her tarafını delik deşik edecekler...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rodaj bıtmeden zaten takmamalısın. mahmutun dedıgı gıbı 3000 lı kmleri bekle. eger aylık yaptıgın yol 1000 km yı bulmuyorsa kesınlıkle yazık gunah. cunku zaten %25 bır tasarrufun var. 500 km de maksımum 50 lıra tasarruf edersin. bunun ıcın de 1000 liralar vermek, ruhsata ısletme ıslerı ve masrafı, her muayene oncesı sızdırmalık işleri ve sırası. bence 3000 km yı bekle. ve beklerken de aylık yaptgın yolu hesap et. 1000+ değilse uzak dur.

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 2001 modele taktıralım 3 hafta oldu arac km 280 yakıyordu benzinde şu anda 150 yakıyor
aracın performansında hiç eksilme yok sıralı lpg korkmadan taktır derim arkadaşın aracın degeriğde düşmüyor aracını atıcak olursan herkes lpg aracabakıyor aracımı alalım 1 sene oldu lpg taktırdıktan sonra en baştan beri taktırmadıgıma bin pişmanımmm çok karlı lpg ustasına git konuş öle taktır ama kesinlikle taktır.cebine yazık derim aracınada hiç bi zararı yok lpgnin tabi lpgyi iyi yerden alcaksınnnnn

oğuzhan gökgün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

2008/mayıs ta 1,6 astra sıfır aldım aylık ortalama 2000-2500KM yol yapıyorum serivise LPG taktırmak istediğimi sordum, 5000KM' yi geçmemi söylediler.