astra 1.6 115hp lpg tavsiyesi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisin reklamını yaptığı landi renzo kit ile brc lovato gibi kitler arasında pek fazla kalite farkı yok, tek fark enjektör markası. Prins olmayan ve keihn enjektör takılmayan her kit aynıdır. LPG Enjektör püskürtme ayarını da benzin enjektörlerine yaklaştırarak ayar yapılırsa motor hafiften güç ve anlık tepki kaybedecektir ancak yol bilgisayarınızda gördüğünüz tüketim ile lpg tüketimi aynı olacaktır.
Pancar motorlu leon'umda şehir içi 8.4 litre benzin tüketimi görüyorum 27km ortalama hızla, LPG tankı boşaldığında 20 liralık gaz attım 105km yol götürdü. LPG candır, 1.0 motorlu arabaya binsem yine lpg takarım.

hecktoor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10 lt ortalama tüketimli bir araç bugün benzinde 45 tl yaksa.
aynı araç gazın lt 2.20'den hesapladım. ben 2.08'den alıyorum halbuki 25 krş yakar. arada 20 krş fark var.
1000 tl atiker taktıran birisi 1 sene dolmadan kara geçmeye başlıyor ;)

abi atiker taktırırsan eyvallahta landirenzo taktırmak bana 2 yılda pek bi cazip gelmedi.arkadaşım 2 yıldır astra clasic kullanıyor km de 35 kuruş yakıyorum diyor.km de 45 kuruş çok yüksek değil mi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Landirenzo taktirmayi dusunmuyorsaniz Lovato taktirabilirsiniz.. 2 yıl kullandım bakimdan bakima servise gittim başka bir sıkıntısı yok..

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzo taktirmayi dusunmuyorsaniz Lovato taktirabilirsiniz.. 2 yıl kullandım bakimdan bakima servise gittim başka bir sıkıntısı yok..

Bütün yorumları okudum lpg kullanan arkadaşlar bana tepki gosterebilir Fakat benim sahsi dusuncem asla araca LPG uygulamamak çünkü bu araclar benzin için üretilir.Tabi kısa vadede LPG bi zarar vermez kar da sağlar.Yalniz uzun vadede araca verdiği zarar aşikâr.Verdigi zararlada zaten hersyi nötrler.Ayrica onca para , her birikimimizi verip aldigimiz malimiza 3 KURUŞ kar için ki (uzun vadede değil) kesinlikle DEGMEZ.....

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzinde neredeyse 40 kr yakan bir araba şimdi 20 kr yakıyor km başı. İstediği kadar motora zararı olsun en kötü motor reflekte olur. 150000 km kullansaniz neredeyse araba parasi kari olur hem arabanizin degeri artar hem de tasarruf etmis olursunuz..

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün yorumları okudum lpg kullanan arkadaşlar bana tepki gosterebilir Fakat benim sahsi dusuncem asla araca LPG uygulamamak çünkü bu araclar benzin için üretilir.Tabi kısa vadede LPG bi zarar vermez kar da sağlar.Yalniz uzun vadede araca verdiği zarar aşikâr.Verdigi zararlada zaten hersyi nötrler.Ayrica onca para , her birikimimizi verip aldigimiz malimiza 3 KURUŞ kar için ki (uzun vadede değil) kesinlikle DEGMEZ.....

LPG motora zarar vermez, aksine motoru temiz tutuyor. Benzin ile çalışan arabanın motorunu kurum bağlıyor, lpgde böyle bir durum yok. 15 yıl öncesinin lpg sistemleriyle karıştırmayın. Motorlar benzin için üretilmiş olabilirler ancak lpg benzin muadili yakıt olduğu için, uygun hava yakıt oranıyla çalışırsa en ufak bir sorun teşkil etmez. 3 kuruş kar dediğiniz corsa ile şehir içinde 10 litreden aşağı benzin tüketmezsiniz, benzin ile 45 kuruş yakıt tüketiminiz varken lpg ile 25-30 kuruş arası yakıt tüketiminiz olur. 200bin km lpg ile yolculuk edip triger de debriyaj hariç arabasına masraf yapmayan insanlar tanıdığım için lpg diyorum. Dizel arabasını satıp tüplü araba alan bir kişi olarak kesinlikle arabanıza lpg taktırmanızı öneriyorum. Kesinlikle dediğiniz şeyler "kesinlikle" bilimsel kanıtlara veya verilerle belirlenmiş tecrübelerinize dayanmalıdır, birikiminizi verip aldığınız arabanıza koyduğunuz yakıtı da cebinizden ödüyorsunuz, tekrar düşünüp rasyonel bir karara varacağınızı düşünüyorum :)

dipnot : Yazdıklarım sadece birer öneri, herkesin cebi ayrıdır, ben litresi 4.5 liradan benzin koymam arabama, 3.5 bile olsa koymam 2 liradan lpg varken...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG motora zarar vermez, aksine motoru temiz tutuyor. Benzin ile çalışan arabanın motorunu kurum bağlıyor, lpgde böyle bir durum yok. 15 yıl öncesinin lpg sistemleriyle karıştırmayın. Motorlar benzin için üretilmiş olabilirler ancak lpg benzin muadili yakıt olduğu için, uygun hava yakıt oranıyla çalışırsa en ufak bir sorun teşkil etmez. 3 kuruş kar dediğiniz corsa ile şehir içinde 10 litreden aşağı benzin tüketmezsiniz, benzin ile 45 kuruş yakıt tüketiminiz varken lpg ile 25-30 kuruş arası yakıt tüketiminiz olur. 200bin km lpg ile yolculuk edip triger de debriyaj hariç arabasına masraf yapmayan insanlar tanıdığım için lpg diyorum. Dizel arabasını satıp tüplü araba alan bir kişi olarak kesinlikle arabanıza lpg taktırmanızı öneriyorum. Kesinlikle dediğiniz şeyler "kesinlikle" bilimsel kanıtlara veya verilerle belirlenmiş tecrübelerinize dayanmalıdır, birikiminizi verip aldığınız arabanıza koyduğunuz yakıtı da cebinizden ödüyorsunuz, tekrar düşünüp rasyonel bir karara varacağınızı düşünüyorum :)

dipnot : Yazdıklarım sadece birer öneri, herkesin cebi ayrıdır, ben litresi 4.5 liradan benzin koymam arabama, 3.5 bile olsa koymam 2 liradan lpg varken...

Her ne kadar cep önemli olsada devir tasarruf devri tabi.Fikirlerinize saygı duyarım herkesin düşüncesi farklı.Lakin benim aracim şehir içi 7.1 tuketmekte oda 32 kurusa tekabül eder.Bu duruma benim için değmez

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En kötü itimalle, full gaz ayarıyla yaksa 7.1(0.15) x 2.4 = 19.5 kuruş galiba benim matematikte bir problem var. Neyse herkesin kendi parası, binlerce km yol gidip hesap yaptığında yüz ifadesinde bi pişmanlık beliren insanları görüp bıyık altı gülmek de bize kalıyo :D

hecktoor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rahmetli babam lpg ilk çıktığında yurtdışından getirtmişti ve bagajda sanayi tipi tüple gezerdik uzun yolda hiçbilmediğimiz yerlerde tüpçü aradığımızı bilirim. eskiden olsa arabalar bukadar pahalı değildi 1500 tl ye motor yaptırdığımızı bilirim şimdi bi arabaya 50 bin tl verdikten sonra insan korkmuyo değil.150 bin km yapmam için 10 yıl arabaya binmem lazım.Valla çok kararsızım. 40 kuruşta çok yüksek bi rakam ya.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben de lpg düşmanıyım. Bilimsel kanıt olsun olmasın Türkiye'de bu işi becerebilecek adam gibi usta sayısı çok az olduğu için ileri ki dönemlerde lpg kaynaklı bir sorunla karşılaşma imkanı oldukça yüksek. Tabi ki burada önemli olan tercihler. Ama ben Mert'in söylediğinin aksine 3.000 cc araba alsam yinede lpg takmam.

Son düzenleme: