ASTRA 1.6 115 BG ESP HATASI

mustafanartan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Opel astra 1.6 115 bg aracım ESP arızası veriyor. Şu işlemler uygulandı
-Buji bobin değişti
-Külbütör kapağı ve contası orijinal değişti
-Subaplar değişti
-Triger seti değişti
-Yağ pompası ve devir daim pompası orijinal değişti.
- Aracı komple LPG sisteminden arındırdım.
Sabahları aracı çalıştırdıktan 2-3 km sonra esp arızası veriyor. Cihazda tekleme hatası çıkıyor.

ammargunes

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Hocam benimde aynı bu şekilde bi sorunum var buji bobin değişti ama yine aynı tekleme sorunu var diyor sabahları esp servis diye arıza lambası yakıyor siz bi cevap bulabildiniz mi yardımcı olurmusunuz

ByCoder

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı dert bendede var. önce esp abs mesajı veriyor sönüyordu, 10 gün sonra motor arıza lambası yanıp yanıp sönmeye motor teklemeye başladı. 1.gözde(daha önce buji değişmiştim.) ateşleme sorunu varmış(bilg.bağladı) bobin değiştik arıza lambası tekleme gitti.çekiş gücü arttır ama lanet esp ışığı yine yanıyor. hata kodu olarak C1222 veriyor. Akü 6 sneelik orjinal aküsü.düzelten varmı ?

Theking

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı dert bendede var. önce esp abs mesajı veriyor sönüyordu, 10 gün sonra motor arıza lambası yanıp yanıp sönmeye motor teklemeye başladı. 1.gözde(daha önce buji değişmiştim.) ateşleme sorunu varmış(bilg.bağladı) bobin değiştik arıza lambası tekleme gitti.çekiş gücü arttır ama lanet esp ışığı yine yanıyor. hata kodu olarak C1222 veriyor. Akü 6 sneelik orjinal aküsü.düzelten varmı ?
Çok soğukta ilk marşta hemen mi esp ışığı yanıyor bende motor ışığı yanmadı, tekleme görünmüyor. Bobin değiştim yeni, ustaya diyon hemen subap diyor, ama kompresyon testi sabah en soğukta yaptırmak lazım. Hiç yaptırdınızmı testi.

ByCoder

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sağ sensör ile solu değiştirdik,sorun çözüldü.kompresyon testi de yaptırmıştım .Sabah marşında sorun yoktu.tek marşta alıyor. Ama şuan lpg arada bir tekliyor.Benzinde yapmıyor