Astra 1.4 turbo gaz yememe yigilma

Evsen84

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Aracim 2013 astra 1.4 turbo otomatik vites. Arac benzinde dip gaz yapinca 5000 devirde tikaniyor resmen kesiliyor vurmaya basliyor. O esneda onden cirt cirt diye ses geliyor. Lpg de de ayni sorun oluyor. Ariza isigi yakmiyor. Arastirirken eksoz manifoldu catakti yenisiyle degistirdim ondandir diye ama sorun devam ediyor. İsin ilginc yani bazen hic yapmiyor. Yaptigi zamanda surekli hale geliyor. Basina gelen varmi acil yardim lutfen.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egzoz manifoldunu sökerken turbo wasgate ile oynamış olabilirler orjm cihazla arıza varmı bakmak lazım diğer cihazlar da gözükmez arıza lamba yanmıyorsa

Evsen84

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Turbo wasgate ile elbette oynaniyor cunku yeni takilan manifold turbo kelebegi ayni acida degildi. Ama elle ayarlandi uzerinde. Ondan olsa bazen yapip bazen yapmayabilirmi. Orjinal cihazda baglandi bi ariza gozukmuyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad onu direk turbolu yaptıysa tamamdır sonrasında 2. Yol selenoid vaktinden yapar temizleyip denemek lazım

Evsen84

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Vallahi kafayi yiyecegim. Arabadan oldukca iyi anlarim. Bu sorunu cozemedim. Arac lpg de benzin kadar yapmiyor. Birde usta once wasgeidi ayarlamamisti ariza isigi yakiyordu. Sonradan ayarladi ve ariza isigi yakmax oldu. Hersey tamam dedim. 1 gun sonra uzun yola ciktim ayni sorunu yine yapti. Wesgeti ayarindan olsa bazen yapip bazen yapmayabilirmi. Selenoid valfini de denemek lazim elbette ama o da bazrn yapip bazen yapmayabilirmi. Cok ilginc bir sorun.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
5000 deviri geçmiyor sa önce bunlara bir bak wasgate sürekli yapar ama diğerinde yapmaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bence farkli bir turbocuya görür bir wasgate göster emin olursa valfleride temizle bence bu ikiliden birisinde sorun

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tabi bu tahmin görmek lazım sesi dinlemek lazım devirde patlatmamı 5000 inde görmeden tam net diyemiyoruz

Evsen84

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bunla.alakali Valf bitane bildigim turbonjn yaninda. Baska varmi bilmiyorum. Baska bir turbocuya yinede gostereyim. Yok hocam.patlama yapmiyor sanki yakit yetismiyor gibi yada 7000 devirdeki kesiciye girmis gibi yapiyor. Ondan sanki bir sey surtuyor gibi her vurmada cir cir ses geliyor hafif sekilde. Anlamadigim 3 saat once 10 km yola ciktim yol boyu denedim benzin lpg hepsinde hic yapmadi. 2 saat bekleyip tekrar ayni yolu dondum geldim gelene kadar her defasinda yapti. Bir yapip bir yapmamasi benim.kafami karistiran sey

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Işte demek istediğim o yakıt yetişmiyor gibi yapıp pat pat da yapar bunu cami açıp sesiz yerde dinlemek lazimyakit kesiyor olabilir bir yerden hava alma ihtimali olabilir manifoldu oradada olmalı