astra 1.4 turbo araç lpg uyumlu mu?

TAMER00

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
astra 1.4 turbo araç lpg uyumlu mu? çok fazla baş ağrıtır mı? benzinden tasarruf edeyim derken başka biryerden arıza çıkartarak yakıt tasarrufunu anlamsız kılarmı?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
landirenzo yağlamalı sistem lpg kiti ile sorunsuz kullanırsınız aracınızı. 100.000 km garanti veriyor firma. yalnız işçilik ve usta çok önemli. istanbulda olgun lpg var herkes onu tavsiye ediyor. bende de aynı araç var araştırmıştım baya sonra vazgeçtim. şuanda ortalama 33-35kr benzin tüketimi var karışık kullanımda. lpg 2700tl'yi geçiyor. yakıt tasarrufu için custom yazılım yaptırabilirsiniz...

bulent.toksoy06@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde Opel turbolu araçla da motor üst kapaklarını actiriyorlar. Diğer Formlar da bakarsanız genelde sorun yaşıyorlar. 50 bin km sonra subap lar eriyor. Bir da kulfiyetli oluyor. Onun yerine bir r kaç bin daha verip güvenilir bir dizel almak

TAMER00

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
landirenzo yağlamalı sistem lpg kiti ile sorunsuz kullanırsınız aracınızı. 100.000 km garanti veriyor firma. yalnız işçilik ve usta çok önemli. istanbulda olgun lpg var herkes onu tavsiye ediyor. bende de aynı araç var araştırmıştım baya sonra vazgeçtim. şuanda ortalama 33-35kr benzin tüketimi var karışık kullanımda. lpg 2700tl'yi geçiyor. yakıt tasarrufu için custom yazılım yaptırabilirsiniz...

33-35 kuruş ne iyimiş. öyle olsa hiç lpg ile uğraşmam. Benim araçta yol bilgisayarı 9,8-10 aralığında seyir ediyor. yani ortalama 42-45 kuruş gibi birşey yakıyor.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
O bulunduğun yer ve kullanımına bağlı değişir. Bolu'da İstanbul kadar trafik olmadığı için de fark eder. Benim tavsiyem, yazılım yüklenmesi. Böylelikle hem aracın performansı artacak hemde sakin kullanımda yakıt tasarrufu sağlanmış olacaktır.

Sent from my C6603 using Tapatalk

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağlamalı kitin bi esprisi yok. Tamamen psikolojik rahatlama sağlaması için yapılmış bi pazarlama taktiği.
Önemli olan enjektörlerin sübapa göre en güzel ve uygun yere yerleştirilmesi. Kısaca detayı bilen bir usta lazım.
Ama magnezyum alaşımlı her malzeme gibi lpg ye dayanamayacak ve yine yamulacak. Sadece 60 binde değil de 100 binde açarsınız üst kapağı. Bu da zaten yeterli bence.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Opel ve chevrolet motorlar uyumsuz, lpg kullanıp da 60 binden sonra kapak açtırmayan yüzde 10 u geçmez.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben prins taktırdım hocam. araç turbo olduğu için araştırmama göre 3 bin tl civarında, şu an 28 krş yakıyor. çok memnunum. gözüm benzin ibresine gitmiyor artık :D
tabi lpg nin markası, kalitesi vs kadar önemli olan şey işçilik. iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel ve chevrolet motorlar uyumsuz, lpg kullanıp da 60 binden sonra kapak açtırmayan yüzde 10 u geçmez.

Bundan önce 2000 model vectra b2 cdx aracım LPG li idi... 3 kere triger değiştirdim. sattım... LPg nin hiç uyumsuzluğunu görmedim.
Şimdiki aracım 2006 model 2.0 T Vectra C GTS 20 000 km yaptım. LPg de hiç bir problemim olmadı. Aldığımda komple elden geçirttim.

Sizin uyumsuz dediğiniz araçlar TSİ-TFSİ- toyatanın 2.0 olanı gibi direk enjeksiyonlu olan motorlardır. Opel lerde subap erime olayı doğrudur. Çelik subap ile değiştirerek uzun yıllar LPG sıkıntısız gider.
sadece yeni çıkan 1.6 T 170 hp motorlar tsi gibi direk enjeksiyonlu olduğundan uyumsuzdur.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et

Lpg taktırmayanda ortalama 100binde kapak açtırıyor sübaplar için. 600-700 lira maliteyi olduğun söyledi usta. Olaya genel baktığın zaman lpg de elde edeceğin kâr ile sübapların parasını da zaten çıkarmış oluyor. Eğer araç 3 seneden fazla kullanılacaksa LPG verilen parayı kurtarıyor. Eğer sürekli yol yol yapan biriyse daha kısa sürede amorti eder. Ha benim sağım solum belli olmaz, seneye de satarım 6 ay sonra da satarım diyosanız değmez. Gerçek kullanıcılara sorun; bi arkadaşta böyle olmuş, komşunun arabası şöylemiş lafları mış mış tan öte gitmez.