Astra 1.4 turbo 100 bin bakımı

Anil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2012 model astra 1.4 turbo benzinli araç alarak opel ailesine yeni katildim. Lpg yoktur aracimda Araç 100 bin km de ben direk bakıma sokmak istiyorum. 100 bin bakımı ağır bakım olur. Nelere baktirmam gerekli tavsiyeleriniz nelerdir, neler değişecek ? Servise mi götüreyim yoksa ustada mi yaptırayım. Ankarada astra ustasi onerebilecek olan var mi ?
Şimdiden teşekkürler

thedementor

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
2cr ankaraya giderseniz gereken tüm şeyleri yapabilirler. ama biraz tuzlu olabilir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2011 model sizinle aynı özelliklerde aracın 100 bin bakımını bende önümüzdeki ay yapmayı planlıyorum. 1.4 motorlar için 100 bin bakımı ağır bakımdır diyemeyiz, çünkü daha triger zincir değişimine halen vakit var. Ancak ben kendi prensiplerim gereği diğer bakımlardan farklı olarak, aşağıdaki ürün ve donanımların tamamına baktıracağım,

V Kayışı (hiç değişmemişti kesinlikle değişecek)
Soğutma suyu kalitesi,
Balatalar,
Diskler,
Tüm sıvıların kontrolü (yağ, fren hidroloği, şanzıman yağ seviyesi vs),
Klima ve motor radyatörünün kontrolü mümkünse temizliği...

Son düzenleme:

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yetkili servislerde bakım fiyatlarını 500 TL olarak kampanya görmüştüm myopel sitesinde. Özel servis olarak Ben de bir tane önereyim Çankaya'da iseniz, Çankaya Özel Opel Servisi. Yıldız'da. Yıllardır giderim işçilikleri iyidir.