astra 1.4 ne dersiniz.

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon ama neyi aşacaz

amerikada 1,6 arabaya millet biyeriyle gülüyd

Amerika Gibi Bir Ülkede Kdv Yok , Benzınlerının Litre Fiyatı 1 $ Gibi Bır Rakam Bunun Yanında Ülkemizde Katma Değer Vergisi , Özel Tüketim Vergisi , vs vs Derken Butcemıze Uyan Tek Motorlu Araç 1.4 Oluyor Bızde Iyısını Almak Isterız Ama 1.4 Aracımı Alırken Satıs fıyatı 32.600 gıbı Bır Rakamdı Aynı Model Aracın 1.6'sı 35.000'TLDEN Başlıyordu Ben O Aradakı Farkı Benzın Parası Yapmak Zorunda Kaldığım Icın 1.6 Almıyorum En Azından Benım Düşüncem Bu Yönde !...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Benim küçük motor hacimli araçlarla hiçbir sorunum yok, bilakis desteklerim, zaten 1.2 araç kullanıyorum :) performans olarakta bir eksiğini görmedim.
Ama toplumda dehşet bir ön yargı var bu konuda, zamanla aşarız diye umuyorum...

Ayrıca 1.4 astrayı da kısa süreli test etme imkanım oldu, gayet başarılı bir performansı vardı, onu da belirteyim

:D biliyorum sizin yazdığınız yazının ne anlama geldiğini çok iyi anladım :D

bizde hata zaten 1.6 dan aşağı arabaya bindiğimiz için kazıklandık :D

bir arkadaş amerikada 1.6 dan aşağı araca gülerler yazmış, sor bakalım o amerikaya benzin nereden geliyor, işgal ettiği yada demokrasi getirdiği!! ülkelerin benzinini kullanıyor. bu durumda yüksek motor seçeneklerini tercih etmeleri anormal olmaz zatem :)

bizde isteriz 1.6 2.0 yada daha yüksek motor seçeneklerini kullanmayı. amaç zaten ekonomik açıdan güç değil ekonomidir. kaldıki 1.4 olsun 1.3 olsun 1.2 olsun herkes araçlarından memnun

Son düzenleme:

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde isteriz 1.6 2.0 yada daha yüksek motor seçeneklerini kullanmayı. amaç zaten ekonomik açıdan güç değil ekonomidir. kaldıki 1.4 olsun 1.3 olsun 1.2 olsun herkes araçlarından memnun

+++++1905.... buna katılmamak elde değil :) ekonomi yapıyorsan o kadar mutlusun arabandan... tabi ki gönül ister şöyle 2.0lık bir insignia falan:sorry: focus var bizde bide arabaya binerken epey bi düşünüyodum resmen çingene hesabı yapıyodum benzin için, otomatik 1.6 idi.. şimdi 1.3 90hplik dizelim var koyuyo herkes 5er lira ortaya sabah 8de ki derslere 4 kişi birlikte gidip geliyoruz :D astra 1.3ün varsa hele bide öğrenciysen valla kralsın :D

burak911

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı alalı 1 ay oldu. ( 2005 Astra Classic 1.4 Benzinli Sedan, 38.000 km )

Çok çok memnunum, ne çekiş olarak ne de yakıt olarak bizi üzmedi. Hız seven biri değilim zaten o yüzden bana hayli hayli yetiyor. Aslında Corsa alacaktım ama boyumdan dolayı astra 1.4 ü tercih ettim, iyiki de tercih etmişim.Donanımı da benim için yeterli.

Yakıta gelince;

Koşullar;
- Bakımları 3 ay önce yapıldı.
- 4 lastik yeni ( michelen 4 mevsim )
- Genelde 2 büyük ve 1 çocuk olarak kullanıldı
- Genelde düz zeminde ve tamamı Ankara şehir içi trafiğinde kullanıldı.
- Ortalama 90 km. ile kullanıldı, 100'ü geçmedim.

100 TL lık 95 Oktan benzin ile 410 km yaptım.

devolation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
220 ye çıkmak okadarda kolay değil bence. Yani çok rahat göremessin 220 leri. 1.4 le 1.6 yı kıyaslamaya gerek yok bence. benim arkadaşda 2003 model megane1 var araba çok temiz. almak için gelenler 1.4 olduğunu ögrenince hemen vaz geçiyorlar. Araba düz yolda 180 i görüyor fakat rapmada 1.6 el sallayarak uzayıp gidiyor. 1.4 sadece ve sadece alırken 1.6 ya göre daha ucuz oldugu için tercih edilebilir.

f kasa 94 cok nokta enjeksıyonlu 1.4 lerın performansı benıde cok etkılemıstı bende izmir aydın otobanda denedım 4.vites cut off 180 5e attıktan sonra sı bıraz nazlı ama 200 u gordu (rampa asagı degıl)
daha sonra 95 izmir torbalı yapımını aldım sırf hid.direksyon var dıe aynı performansı alamadım onuda 14 jant ve hid. dreksyonun caldıgı güce yordum bilgi paylasımı olsun

voztemur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Opel Astra GL 1.4 2000 Model var kafamda. ama bütcem 17.000 - 18.000 TL arası 2. el sitelerinde 200.000 Km civarı araçlar bu fiyat aralığında sizce başka bir model mi düşünsen yoksa 200.000 Km bir Opel Astra GL iyi midir araçlar konusunda pek bilgim yok ilk arabam olacak. yardımcı olursanız sevinirim