Astra 1.3 yakıt sorunu.

yigiter_342

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 1 ay önce 2012 Model Cosmo Astra 1,3 aldım. Araç beklentilerimi yakıt hariç diğer konularda karşıladı. Yakıt konusunda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Amasya'da oturuyorum, Amasya'yı az çok bilirsiniz ki Klima çalıştırılmadan araç'a binilmez. Klima, Auto modunda 20 derece sürekli çalışıyor. Aracı aldığımdan bu yana ortalama 1700 km yaptım. Yol bilgisayarı yakıt olarak 8,2 lt gösteriyor. Üstelik aracı gayet devirli, sakin kullanıyorum. Bu sorunun sebebi sizce ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yakıtı her şey etki eder ama bu klima değeri çok yav 25-30 yeterli şimdi sıcakta kavrulmuş bir araç içinin sıcaklığını düşünmesi için klimanın çok çalışması gerek sadece deneme amaçlı klimasız bir deneme yapın bakalım durum ne olacak?

gogo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımdan örnek olarak araçta klimasız anlık tüketim rolantide 0.5 lt fakat klimayı açtığımda direk anlık tüketim 1 lt olarak yansıyor.1.3 cdti 2010 astra h kasa aracım bu aylarda bende kullanıyorum arac ıcerısınde etkın sogutma ıcın camların hepsını acıp ılk basta normal havalandırmayı son ayar 7 de calıstırarak havalandırma kanallarında ıyıce ısınmayı atıyorum 1 2 dk sonra klımayı kendım devreye alıp ayrıca ıcerdeki havayı cevırme tusuna basıyorum ortam soguyunca da auto modunda kullanıyorum sehır ıcı ortalamam 4.3 ten klımalı kullanıma baslayalı 4.6 ya yukseldı bu rakamı da suana kadar geçmedi.

yigiter_342

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımdan örnek olarak araçta klimasız anlık tüketim rolantide 0.5 lt fakat klimayı açtığımda direk anlık tüketim 1 lt olarak yansıyor.1.3 cdti 2010 astra h kasa aracım bu aylarda bende kullanıyorum arac ıcerısınde etkın sogutma ıcın camların hepsını acıp ılk basta normal havalandırmayı son ayar 7 de calıstırarak havalandırma kanallarında ıyıce ısınmayı atıyorum 1 2 dk sonra klımayı kendım devreye alıp ayrıca ıcerdeki havayı cevırme tusuna basıyorum ortam soguyunca da auto modunda kullanıyorum sehır ıcı ortalamam 4.3 ten klımalı kullanıma baslayalı 4.6 ya yukseldı bu rakamı da suana kadar geçmedi.

Hocam ben klimayı sürekli auto modda calıstırıyorum. Auto modda 23-24 derece. Fakat 8 lt'den aşağı düşemedim. Üstelik aracı gayet sakin kullanıyorum. Sizin değerinizi görünce araçta bir sıkıntı olduğu kanaatine vardım. 7 lt'ye tamam diyeceğim ama bir türlü oralara düşemedim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava filitreniz ne zaman değişti

selahattin.ycl1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi ben de de 1.3 otomatik i var sadece yakıtı için satmiyorum ...Değer yüksek gibi fakat once camlari açıp iç havayı değiştirdik ten sonra ben camları kapatırim. Bir de bakim çok önemli yakıt i direk etkiliyor

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben klimayı sürekli auto modda calıstırıyorum. Auto modda 23-24 derece. Fakat 8 lt'den aşağı düşemedim. Üstelik aracı gayet sakin kullanıyorum. Sizin değerinizi görünce araçta bir sıkıntı olduğu kanaatine vardım. 7 lt'ye tamam diyeceğim ama bir türlü oralara düşemedim.

hocam benim aracı ilk aldığımda yakıt ortalaması 6.5 lt idi muhtemelen sert kullanmıslar suanda sehıriçi ort istanbul trafiğe de giriyorum arkadaşlar sürekli klima açık da değil arasıra çık bunalırsam açıyorum ve benim kullanımımıa göre 4.3 araca bakımını yaptırdım mobil 1 esp formula yağ aldım hava filtresi muadil yağ fıltresi gm mazot fıltresı bosch marka modelını hatırlamıyorum hepsi 300 tl tuttu shell den depoyu full yaptım butun değerleri sıfırladım ısstanbul içi + istanbul ankara +ankara içinde gezdim kayboldum klima açık dönüşte bir ara gaza gelip 1.6 jetta ile baya yürüdük 5 6 dk boyunca 180 220 arası bastık vs+ istanbul tuzlaya geldiğimde depo ışıgı yandı menzıl 75 km idi bilgisayarda.1050 km yol yaptım 186 tl ile