Astra 1.3 Cdti Cosmo mu,yoksa Focus 1.6 Tdci Ghia mı ?

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bir sene önce şuandaki aracımı almadan önce focus a da bakmıştım..focusun motorunun geçekten de çok iyi olduğunu(1.6TDCI 109BG 240NM)astra nın motorunun(1.3CDTI 90BG 200NM) da vasatı aşamayacağını biliyordum..(yanılmadım da)ford bayinde gittim baktım focusa..ghia donanımlısına...içine oturdum..öne/arkaya oturdum..içindeki malzeme kalitesi beni çok şaşırttı..sanki eski kasa fiesta (flair) e binmiştim..yeni focus ghia hakkındaki tüm düşüncelerim 2dakikada değişti..gerçekten de moralim bozuldu.test sürüşü randevusu almıştım..ona bile gitmedim..Ama astra cosmo nun iç malzeme kalitesi gerçekten de kompakt sınıfta bir numara...hemen hemen tüm kompakt sınıftaki cosmo donanıma eş arabalara bindim.bir de xenon paketli olunca astranın ön yüzü gerçekten kusursuz oluyor...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben evleniyorum yaa sanırım içinize doğdu:):)

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bence kesinlikle Focus al, astra 1.3 cdti motoru çok seni çok üzer malzeme kalitesi iyi ama astra 1.3 hem çok yakıyor hemde performası özellikle düşük devirlerde çoook kötü.

opeeeeel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu focus da neden xenon yok 'Sürüşe duyarlı ön farlar ( halojen farlarla)' var halojen far nedir?

071024x768ec3.jpg

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni 307 HDI premium 110hp tawsiye ederim..10 numara bir araç:good: :good: :good:

opeeeeel' Alıntı:
son günlerin tartısılan konusunu biz de tartısalım dedim :D ikisinin de yakıt tüketimi aynı bana astranın malzeme kalitesi cok iyi geldi ama focusun da performansı iyi geldi dizel bir araba almak istiyorum su an piyasadaki en iyi adaylar bunlar ikisinin eksilerinin artılarını yazarsanız sevinirim bir de tarafsız olalım opelciyiz diye astrayı tutmayalım :D saygılar...

Ghostbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafsız olarak soyluyorum astra 6 ileri vites 1.3 90 begir aslangibi performansıda yeterli yakıtıda az verigiside az kaliteside süper sorunları var diorlar ama garantili olunca aracın yaptırıyorsun gidiyor sanki baska araçlarda sorun cıkmıyormu (toyota haric :)) bence al astra aslangibi bin performansı kafana takma astrayalada focuslada ralliye katılamassın zaten.

tween&ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende yeni astra 1.3 cdti almayı düşünüyorum..malum benzin çok gezmeye gelmiyo..bunun yanında ford focus tdci ve peugeot hdi da test ettim.
peugeot berbat malzeme kalitesiyle ve yüksek motor sesiyle ilk elediğim oldu..focus ise kalkışlarda ii fakat opele alıştığım için herhalde malzeme kalitesini beğenemedim..(ghia modeliydi)
test ettiğim opel cdti enjoy+spor paketti.araç ilk kalkışta diğerlerine göre hantallık hissettirdi fakat uygun devirde kullanılınca+6 vites olması avantajıyla diğerlerinden az kalır yanı yoktu..malzemesi herzamanki opel..
motor sesinin diğerlerine göre az duyulması beni tatmin etti
ben şahsen opelden vazgecemicem galiba:D

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra bence daha kaliteli!motoruda daha sessizz!fakat focusunda astradan kalır yanı yok!focusunda +sı performansı!astradada focusa yakın bi performansı mehmet gazihan abimiz yakalayabilirr!performans konusundada aynı seviyeye gelince tabikii opel daha iii bi seçim olur bencee!bu arada astranın motorunun 1.3 olmasından dolayı vergiside focustan daha düşük!