Asta H Triger Zinciri

Savens1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım astra 2008 h sedan 1.3 cdti 143 binde her nekadar bu konu hakkında çok söylenti olsada kullanım bakım kılavuzunda bir değişim periyodu belirtmemeleri kafa karıştırıyor
Kısaca aracımın triger zinciri sene veya km olarak kaç binde değiştirmeliyim
Teşekkürler

Savens1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Link açılmıyor ama

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda daha önce açılmış bir konunun linkiydi. Düzgün ekleyemedim galiba. Forumda aratıp ulaşabilirsiniz. Orda 140.000km değişmesi gerekiyor yazılmış.
Şahsi görüşüm aracınız 12 yaşında ve 143 binde eğer zincirden ses gelmeye başladıysa değiştirin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ses yapınca değiştiryorlar ustalar...
Belirlenmiş bir standartı yok malesef...

Savens1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir ses yok yağ bakımı yaptıracağım bu arada değiştirsem mi? Zaten 350-400 tl zincir fiyatıda sonrasında sıkıntı yaşarmıyım yağ kaçarları sente ayarı o yüzden değiştirmek istemiyorum

Savens1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis kitapçıklarında niye değişim periyodu yazmıyorlar anlamıyorum

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir ses yok yağ bakımı yaptıracağım bu arada değiştirsem mi? Zaten 350-400 tl zincir fiyatıda sonrasında sıkıntı yaşarmıyım yağ kaçarları sente ayarı o yüzden değiştirmek istemiyorum

Ses yok ise değiştirmeyin. İyi bir Opel ustanız yoksa hiç kurcalatmayın. Bazı ustalar yarardan çok zarar veriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Zincir düzgün bakımlar yapılırsa sert kullanım olmaz ise ömürlüktür bu yüzden yazmaz kitapçıkta ama bakım kullanılan yağ çok önemli aynen öyle eğer opel den anlayan ustanız yok ise elletmeyin olmayan şeylerle karşılaşır durursunuz ses yapar yağ kaçakları olur değiştirmek içinde esner esnersede ses yapar ama sea gelirse kesinlikle üzerine gidilmemeli en kısa zamanda değiştirmeli

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların dediği gibi zincir ses yapmadan değişmez ama servisler genelde 150 binde değiştirelim derler...Zincirden önce V kayışınada mutlaka baktırın...Aracı geçenlerde aldım ve alır almaz bakıma sokmuştum..Ustaya birde şu V kayışına bakalım dedim..Allahtan demişim...Her dişinde neredeyse çatlak vardı..Allahtan kopmamış...Eski sahibi nasıl kullanmış bunu böyle hayret...Neyse V kayışını arada bir bakımlarda kontrol ettirin..