Asta f silecek su motoru yardım?

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.astra f aracımın silecek su motoru çalışıyor ama bazen su atmıyor.hortumlarında kırıklık veya su çıkan deliklerde birşey yok.su hazneside temiz kireç pislik falan yok.1 sene önce motorunuda değiştirdim.ama nedenini hala bulamadım.son üç günde sık sık yapar oldu.silecek kolunda oksitlenmeden dolayı olabilir diye duydum.daha önce böyle bir olayla karşılaşan veya çözümünü bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence motor çalışıyosa kolda kireçleme yoktur.sizin suyun çıktığı delikler tıkanmış olabilit kaputun üstündeki.bir toplu iğne yardımıyla açmayı deneyin.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer kolu çekince su motoruna elektrik geliyorsa oksitlenmeyle alakası yoktur; kaçak ya da tıkanıklık vardır; ya da motor zayıslamıştır; ama motor bir yıllık olduğuna göre büyük ihtimal ya kaçak var ya da tıkanıklık; önce motorun soketine elektrik gelip gelmediğini kontrol edin....

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tekrar kontrol ettim.hortumlarda kaçak yok deliklerde tıkalı değil.şuaun canavar gibi su atıyor.geriye sadece su atmadığı zaman motora giren elektirik soketini ölçmek kalıyor.ama su atmadığı zamanda motordan pompalama sesi geliyor.bir türlü anlamadın nasıl bir arıza.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motor sağlam, kol sağlam, hortumlar sağlam. Bu durumda geriye sadece hortumların bağlantı yerlerinde kaçak olma ihtimali kalıyor. Hortumun depo çıkışı ve fıskiye girişlerinde gevşeklik var mı? Cama su atmadığı zaman hortumu fıskiye giriş yerinden çıkarıp tekrar çalıştırın. Hortumun ucuna gelen su miktarını kontrol edin. Hortumun ucuna yeterli su geliyorsa fıskiyeler tıkalıdır veya kaçak vardır. Hortumun ucuna yeterli su gelmiyorsa cam suyu deposunun su çıkış yerinden hortumu çıkarıp tekrar deneyin. En azından arızanın hangi hatta olduğunu tespit edersiniz.

thewishmaster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla problem hala devam ediyormudur bilmiyorum ama su deposunu sök. Gayet basit bişey. İçini boşalt güzelce temizle. Sonra su motorunu dibe tam oturt. bazen sarsıntıdan vb oynuyor yerinden ve hortumdan kurtuluyor. Ana kortum bağlantısını kontrol et. Gevşeklik varsa sıkıca tak düzelir.

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f HB arka silecek motoru değiştiren varmı yada tamir eden??bnmki ölmüş galiba...