Asrta kalorifer çalişirken hararet yariya iniyor

erdalsamil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR, bende ASTRA calassic 2008 var. 2 gün önce serviste antifriz -25 derecelimiş. Sivas ta yeterli değil değiştirelim dediler.yeni 4 litre koydular,gece 21 de eve dönecem (soğut suyu seviyesi) ihtarı verdi. hemen benzinciye girdim baktım su eksik, 0.75 lt ekledim ihtar gitti. fakat kaloriferi çalıştırınca hararet yakşık 93 ten yarıya indi bu normalmı acaba. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
2008 aracta eksılme ılgınc
kacak olan yer varmı onlara bakın
su eksılten bır yer olmus mu??
yada eksık mı tamamladılar?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
normal kalorifer sıcağı motor ısısıyla alakalı

erdalsamil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ettim, bide dün şunu denedim, araba hareketsiz iken motor çalışıyor hararet 91 e geldi kaloriferi son konumunda yaklaşık(10 dakika) çalıştırdım hararet yavaş yavaş 70 e indi, o zaman buda herhalde normaldır dimi. bide şunu deneyicem araba hareketli halinde kaloriferi son konumuna alıp hararete düşecekmi bi bakacağım.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR, bende ASTRA calassic 2008 var. 2 gün önce serviste antifriz -25 derecelimiş. Sivas ta yeterli değil değiştirelim dediler.yeni 4 litre koydular,gece 21 de eve dönecem (soğut suyu seviyesi) ihtarı verdi. hemen benzinciye girdim baktım su eksik, 0.75 lt ekledim ihtar gitti. fakat kaloriferi çalıştırınca hararet yakşık 93 ten yarıya indi bu normalmı acaba. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

motor soğutma suyunu değiştirirken hava yaptıysa araç bir müddet sonra havayı attığından su seviyesi düşmüş olabilir. tamamladıktan sonra tekrar eksilmiyorsa problem yok.
kaloriferi sıcak konumda çalıştırınca ikinci bir küçük radyatör görevi gördüğünden hararetin düşmesi normal. normal zamanlarda bile motor harareti aşırı yükseldiğinde kaloriferi en sıcak ayarda açıp fan ayarını da en son kademede çalıştırırsanız hararetin düşmesine yardımcı olur aklınızda bulunsun.

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz arkadaşlar...

mete006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2005 opel astra enjoj 2 gundur soğut suyu sıvı durumu mesajı yanıyor su seviyesi normal suda eksiltmiyor dikkat ettigim araç ısındıgında bu mesaj geliyor. birde ogrenmek istedigim benim araçda motor sıcaklıgı nereden ögrenirim simdiden tesekkurler