Aslan Kükredi....

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün ufak bir buluşma yapalım dedik....
Ankaranın üç silahşörleri
aracım da zamanla başlayan gaz tepkimesi yavaşlaması aracın çekmemesi gibi durumları yaşıyordum..
Taki ethem abi imdadıma yetişene kadar ;);)
Resimleri Sırasıyla ekliyorum;

Önce bir keşif aşaması Ethem abi ve Sado...

8893.jpg

Boğaz Kelebeğini söküyoruz...

8981.jpg

Kelebeğin hali içler acısı

9024.jpg

Tıkanmış hava deliklerine bakıyoruz..

9060.jpg

Kelebeği yıkamadan önce
gaz kelebek potonsiyometresini dikkatlice söküyoruz...

9109.jpg

Yıkama işlemine başlıyoruz..
Malzemeler;
Uçak yakıtı(Bana Özel)
Tiner
Küçük bir kova
Fırça
Ve Maharetli eller :D:D

9205.jpg

Daha Sonrasında Balata Spreyiyle güzelce temizliyoruz..

9269.jpg

Aradaki Farka Kendiniz Bakın Arkadaşlar

9292.jpg

Son olarak Manifold basıncı ölçen sensörün sökülme işlemine geldi..

9352.jpg

9425.jpg

9597.jpg

Montaj işlemine geçiyoruz. bu arada sıvı conta kullandık daha sağlıklı olması açısından

9604.jpg

Ethem abi pedal ve gaz ayarını yaparken...

9625.jpg

Gaz ayarını yaparken yanımıza çöpcü abimiz geldi yav arkadaşlar ne yapıyorsanız benim arabaya da yapın dedi biz zaten orda koptuk video da eklicem arkadaşımız orda var :):)

Sonuç:Mükemmel Ötesi diyebilirim ethem abi ellerin dert görmesin...

İşlemlerden öncesinde gaz pedalımda çok boşluk vardı arabanın gaz yemesi çok zayıftı hadiye hemen toparlamıyordu..
ama işlemlerin sonucudunda resmen asfaltı kazırcasına tepki gösterdi aracım ;)

İşlemlerimiz bu kadar Bizden resimlere geçiyorum daha sonrasında videoları yükleyeceğim...

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan erhan, yardımcı olabildiysem ne mutlu . aslan kükredi harbiden,allah kaza bela vermesin inşallah. operasyon bittikten sonra oto yolda yaptığımız test yaptıklarımızın ne kadar faydası olduğunu gösterdi ... asfalt ağladı beeee .... :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu arada belediye görevlisi çöpçü arkadaş süperdi ya.. önce 5 dakika öylece baktı takip etti bizi, motor sesini duyunca....... ooooo ne taktıysanız benim arabayada takalım yahuuu dedi. kendimi zor tuttum valla :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
erhan senin aslan tüm bu yapılanlara rağmen kükremeseydi,hemen yarın atatürk orman çiftliğine hibeydi :)

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan erhan, yardımcı olabildiysem ne mutlu . aslan kükredi harbiden,allah kaza bela vermesin inşallah. operasyon bittikten sonra oto yolda yaptığımız test yaptıklarımızın ne kadar faydası olduğunu gösterdi ... asfalt ağladı beeee .... :)

Çok saol abi vallahi çok fark oldu gerçekten heleki gaz tepkimesi akıllara zarar ;)

bu arada belediye görevlisi çöpçü arkadaş süperdi ya.. önce 5 dakika öylece baktı takip etti bizi, motor sesini duyunca....... ooooo ne taktıysanız benim arabayada takalım yahuuu dedi. kendimi zor tuttum valla :)

He ya Adam öldürdü beni abi ya ne yaptıysanız benim arabaya olmazmı bu dio hehehe

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erhan senin aslan tüm bu yapılanlara rağmen kükremeseydi,hemen yarın atatürk orman çiftliğine hibeydi :)

Evet abi allahtanki karşılığını verdi bizim aslan aoç gitmekten kurtuldu aslanım yoksa yarın verecektim :)

Bu arada senin arabada neymiş be abi benim arabadan farkı yoktu valla Arkadaşlar görseniz yemin ederim bu cdx değil dersiniz resmen 2.5 V6 derseniz ne yaptıysan abi arabaya maşallah

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet abi allahtanki karşılığını verdi bizim aslan aoç gitmekten kurtuldu aslanım yoksa yarın verecektim :)

Bu arada senin arabada neymiş be abi benim arabadan farkı yoktu valla Arkadaşlar görseniz yemin ederim bu cdx değil dersiniz resmen 2.5 V6 derseniz ne yaptıysan abi arabaya maşallah

hehehh oda gizli sport :)

sadettin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lem durduk yere masraf açacaksınız bana soğukta gözüm kesmedi motoru yıkamayı :)

ama araçlar süper oldu erhanın kedi de tırmalıyor artık :)