Askerlik Anıları ///

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Asker'e gidenlerin askerlik anılarını anlatacak bir başlık olsun istedim,bizde güler eğleniriz.. :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
askerlık anılaraını hıc acmayın bence yaz yaz bıtmez :D:D

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
bi kere kimse bi kere dahi tokat bile yememiştir. kesinlikle ama kesinlikle bi rütbeliye kafa tutmuştur. askerde ondan kralı yoktur. :D nedense çoğu insan askerlik anılarını anlatırken hep böyle anlatır...:)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kere kimse bi kere dahi tokat bile yememiştir. kesinlikle ama kesinlikle bi rütbeliye kafa tutmuştur. askerde ondan kralı yoktur. :D nedense çoğu insan askerlik anılarını anlatırken hep böyle anlatır...:)
askere 30 yaşımda kısa dönem olarak gittim.
bırak tokadı bir kere bile laf yemedim(kısa dönem avantajı)
ege ordu komutanıyla herkesin önünde karşılıklı yemek yedik
bölük komutanı binbaşı ile aramız çok iyiydi evine bilgisayar tamirine gidiyordum:)
2 astsubay askerlere kötü davramaktan ve koğuşlarda sigara içilmesine müsaade etmekten ve bana karşı içhizmet kanununa aykırı emir vermekten haklarında işlem yapılmasından yedikleri fırça ile kurtulmuşlardı.(emri yerine getirmemiş savunma yazmıştım ama iletmeye maçaları sıkmadı iç hizmet kanunlarını sıkıntıdan hatmetmiştim:))

sonuç olarak dayak olayı eskidendi heleki kısa dönemseniz unutun.(üstelik askerlik yaptığım yer sürgün yeriydi jiletçisi hapçısı asker astsubay rütbe söktüren gemi yakan üste ateş eden aklınıza gelen oradaydı)
aklını kullanan iç hizmet kanununu bilen etliye sütlüye karışmayan askerliğini rahat yapar. heleki olgun bir yaşta giderseniz...
herkese hayırlı teskereler...

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuç olarak dayak olayı eskidendi heleki kısa dönemseniz unutun.(üstelik askerlik yaptığım yer sürgün yeriydi jiletçisi hapçısı asker astsubay rütbe söktüren gemi yakan üste ateş eden aklınıza gelen oradaydı)
aklını kullanan iç hizmet kanununu bilen etliye sütlüye karışmayan askerliğini rahat yapar. heleki olgun bir yaşta giderseniz...
herkese hayırlı teskereler...[/QUOTE]

İç Hizmet ve Askeri Ceza Kanununda rütbe sökme diye bir ceza yoktur.Onun adı rütbenin geri alınmasıdır.Ayrıca bu ceza sadece erbaşlarda uygulanır.Sb/Astsb/Uzm.J/Uzm. Erbaş larda böyle bir ceza yoktur.Rütbeli personel yeterli sicili alamadığından dolayı rütbe ilerlemesi yapamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...