Askerlik anıları :)

DmrcN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buraya askerlik anılarımızı yazalım ..
Ben yazamıyorum daha gitmedimm :):kop:

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangisini yazıcam bilemiyorum ki :)

Ben izmir foça'da bahriyeli olarak yaptim.Gemi de kalıyorduk..

Gemi'de 4 tane üst komutan var toplandıkları bir oda var yemekleri felan orda yiyorlar.

şafak o zamanlar 90 felan idi,o toplandıkları odaya gittim içeri girdim bana birşeyler arz ediyorlardı,bu böyle olsun şu şöyle olsun derken cebimde sesini acık unuttuğum telefon zıngır zıngır çalmaya başladı :)

hiç unutmuyorum bir komutanım kendi telefonunu aldı bakmadan açma tuşuna bastı tam kulağına götürüyordu tekrardan bakdı ve çalmadığını anladı..ben tabi istifimi bozmuyorum hazır olda bekliyorum :D
sonra anladılar benden geldiğini kimse çaktırmadı bozuntuya vermedi tam çıkacağım an;

bir komutanım,
titreşim bazen iyidir demişti :D ilk kez bu kadar çok utanmıştım :D

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
burda da mı askerlik anıları ??

+1000 :( yeter artık askerlik anısı duymakta anlatmakta istemiyorum yaaa:mad::mad:

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman bende askerligimi yapmadigim halde size askerlik anımı anlatayım..
yeni mezun olmusum. tecil istemeye gittim aserlik şubesine..

ilk gittim hiç sıra gelmedi o gün. çünkü 1 kişiyi 1 saatten fazla tutuyorlar gişede. orda da konusmalar duyuoorum inceden. "askerlik şubede baslar şubede biter" diye.
bende aha dedim olum askerlik basladi..

kimse ilgilenmiyor. gisedekiler yada diger komutanlar oraya işlem yapmak için gelenleri azarliyor. ilgisiz davraniyorlardi.
ertesi günü biraz daha erken gittim. sira geldi. sonra git muayene ol gel dedi. tmm dedim..
hemen gittim muayene oldum 1 saat içinde geldim. artık sadece evrakları teslim etmek kaldı. adam yine sallamadı yine sıra numarası al gel dedi. artık o saatten sonra hayatta gelmezdi..
ertesi hafta gittim. ama bu sefer saat 7de gittim 8.30da açilan yere. ve ona ragmen onumde 4 kisi vardi..

neyse saat 10 11 gibi sira geldi bana. verdim evrakları. bir evraktan bir tane daha fotokoi istedi. oha dedim çıktım disari fotokpiciye geri geldim..
artık sıradan çıkmıstım gene işlem yaptiramadım. o günde yandi.. ondan sonraki günlerde gittim gene sabah 7de. ancak o zaman sıra geldi.

gene verdim evrakları. o zamanda bide sen şu formu doldur dediler.. herşeyi taksit taksit soylüyordu pislikler. doldurdum sonra bi kaç kisi sonra gene sıra geldi.

ve en sonunda tecil belge mi aldım..

sonuçta ben 2 hafta süründüm. ve bunu sadece tecil için yapiyorum..
Allah kimseyi askerlik şubesine gondermesin. artık bunu diyorum sadece

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mantığın bittiği yerde askerlik başlıyor işte

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi birini anlatayımki nöbette uyuduğumumu yoksa nöbet kulübesinde gece dışarı kaçtığımımı komutan odasındaki alemlerimi tugay komutanın cherookesiyle dolaşarak hava attığım günlerimi 2 yatakta 5 kişi yattığımız günler çöp dökmeye gidipde reo nun arızalanması tabura 10 km uzaklıktan yürüyerek tabura yardım istemeye gittik off off ne günlerdi.

ben bölük yazıcısıydım tugay karargahında bayram izniyle haftasonu birleşmişti o zaman evci izinlerini 7 gün yapmıştı kurmay başkanı 3 tane arkadaşımı kimsesi gelmediği halde 7 gün evciye çıkartmıştım kendimde kanuni izne gitmiştim :D kurban bayramında :D

bigünde asteğmen nöbetçiydi bölükde bölüğüde tanımıyo tam içtimadan sonra çıktık çatıya bitane 70 lik absolit birer tane miller çerezler cipsler oturduk yedik muhabbet falan absolit bittikten sonra arkadaş dedi bu kesmedi bide binboa alalım bide 70 lik binboa içtiler saat 2 gibi indik koğuşa yattık sabah arkadaş uyanamamılş hala sarhoş :D komutanla salak salak konuştu mahkeme dosyasını hazırlattırdı komutan bana sonra iyi niyetli davranarak yaklaşmış yanına sormuş neyin var die akşam içtik demiş oda kim kim demiş herkezi saymış 5 kişiydik bitek beni sölememiş :D sonra komutan aldı bunları odaya 4 hafta çarşılarını kitledi lakaplarıda ayyaş kaldı :D :D

bigünde gazinoda tv izliyom bölük astsubayıda yazıhanede oturuyo çay içiyo muhabbet ediyo bi arkadaşla çok kafa bi adamdı benm telde arkada çekmecede duruyo sesi titreşimi kapalı ama aklıma bilgisayar gelmediki benm tel çalmış bikaç defa monitör titreyince komutan anlamış odaya gittim komutan soruyo bana telin çaldı bi kaç defa bakan olmayınca kapattılar dedi bi bozuldum tırstım aha dedim öttük bide yeniydim o zaman torunduk en alt devreydim allahtan bişi demedi :D

cortez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 315 kd olarak edineye gittim saçlarımı çok kısa kestirmemiştim ilk gün tankçı teğmen bana saçlarını kestir dedi ben gittim bölük berberine tabi koyun gibi oturduk önüne kırptı bizi ben ne kdar diye sordum? :D :D :D