Askerlik anıları...

S

siyah inci

Bilgi Girilmemiş
ya anlatın anılarınıza başka konulara girmeyim bende okim biraz gülim sayenizde erayfb nida dragon opelteam çok güldürmüştü beni

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de haddimizi aşmadığımız müddetçe bir problem olacağını zannetmiyorum...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
jandarma Genel komutanlığı'nın Beştepe deki Ek Karargah binasında nöbetçi subayıyım birgün.Odamda takılıyorum işte kendi çapımda.Derken bi telefon geldi.Arayan nöbetçi amiri Ferhat Binbaşı.''Hemen odama gel asteğmenim''dedi.Ben koştum gittim hemen tabi.''Benim yukarda (görevli olduğu dairesinde)biraz işim var,sen burda dur;arayan olursa numaram şu'' deyip gitti.Ben kaldım tabi.Aşağı yukarı 15 dk falan geçti ki I.nolu kapıdan telefon geldi paşa geliyormuş :eek: Ordaki askerler hemen bana yardım ettiler sağolsunlar ve kılıçları falan kuşandım ben.Paşa arabasının durduğu yerden kırmızı halı başlıyor ve içeriye kadar devam ediyor.Sadece paşaların kullandığı ayrı bi asansör var.Neyse ben koştum ve halının bittiği yerde bekledim.Paşa geldi ve kılıcımı çektim selamladım(Allah tan Tosun Paşa daki gibi kılıç tutukluk yapmadı :D ) Paşa ve emir subayı falan yürüyo önden ben de arkalarından tabi.Asansöre bindi ve çıktı yukarıya.Ben rahatlamış olarak geldim odaya.Ama o da ne?Bi telefon daha.Paşa geliyo koştur hemen Murat.Karşılıyorum ve asansöre bindirip geliyorum.Bazıları yüzüme dahi bakmazken bazıları elimi sıkıp ''merhaba nasılsın'' falan diyor ama işin garip tarafı hiçbirisi çıkıp da ''Asteğmenim senin nöbetçi amirin nerde ?'' diye sormuyor bana.Yemin ederim sayamadım ama 10 un üzerinde paşayı bu şekilde karşıladım ve çok şükür bi problem olmadı.Tabi bu arada ben binbaşının numarasını arayıp durumu bildirme fırsatı dahi bulamadım.Ne kadar geçti bilmiyorum ama bi telefon daha geldi hooop bu sefer de ''paşa çıkışı var'' dendi.Koştum ben yine.Aynı şekilde paşaları gönderdim tabi.Bu arada ben sırılsıklam oldum terden ve elim ayağıma dolaşıyor.Hayatımda ilk defa nöbetçi amirliği yapıyorum tabi.Bi süre geçti paşalar gittikten sonra ve bizim binbaşı çıktı geldi.
-Asteğmenim var mı herhangi birşey ?
-Yok komutanım sadece 15 tane paşayı karşıladım ve uğurladım ... :)

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hahahahaha çarpılıyormuşun yani abi az kalsın hahahhaah :) ama seni kılıçı çekerken düşünemiyorum :) resim var mı abi :)

S

siyah inci

Bilgi Girilmemiş
vay vay vay neler var neler sizde devam arkadaşlar