Askere Gidiyorum

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
363 kd gittim yanında bol bol sabır getir çok lazım olcak :) kıbrısı çok iyi hayal etme denetlemelerde bulacaksın kendini. Hem iyi hem kötü zaman iyi geçer ama yorulursun. Haziran temmuz ağustosta bile parka ile durdum ben gece nöbetlerinde kıbrısta içlik falan al yoksa hasta olursun direk. Kışın baya yağmur yagıyomuş bide ben 2 defa gördüm yağmurunu kovayla su boşaltırmış gibi mübarek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kıbrıs gerçekten gönlümden geçiyordu, öyle de oldu az çok durumun ciddiyetinin farkındayım gerçi merkezi komutanlıkta bana ne gibi bir görev kitlerler bilmiyorum ancak iyi bir askeri eğitim göreceğimden dolayı mutluyum belki subay olarak devam bile edebilirim hiç belli olmaz :)

Hakkımda hayırlısı olsun teşekkür ederim :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı teskereler,ALLAH kolaylık versin...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acemilik geçen cuma bitti. Balıkesir' den Isparta' ya, Isparta' dan Ankara' ya geldim ve bol bol gezdim, asker olarak gezmek ayrı bir zevkmiş. Yarın sabah da usta birliğine gitmek için Kıbrıs' a gideceğim, 4 gün yol izni verilmişti, doya doya kullandım. Nisan ortası gibi görüşmek üzere, hoş Kıbrıs' ta android telefon serbestmiş telefonumu götürüyorum bu sefer :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hayırlısıyla biter, gün gelip o günleri özlüyor insan

mobil gönderi hatalar için affola...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acemilik geçen cuma bitti. Balıkesir' den Isparta' ya, Isparta' dan Ankara' ya geldim ve bol bol gezdim, asker olarak gezmek ayrı bir zevkmiş. Yarın sabah da usta birliğine gitmek için Kıbrıs' a gideceğim, 4 gün yol izni verilmişti, doya doya kullandım. Nisan ortası gibi görüşmek üzere, hoş Kıbrıs' ta android telefon serbestmiş telefonumu götürüyorum bu sefer :)

serbest değil aman öyle bir hataya düşme. direk 7 gün uzatırlar 2. tutanakta. çok sıkmazlar ama halen yasak.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 nisan da askerliğim bitti ve kaldığım yerden devam ediyorum :)

Gazimağusa merkez komutanlığı askeri inzibat ve trafik bölüğünde askerliğimi bitirmiş bulunuyorum :)

Android telefon konusunda çektiğim tek sıkıntı şarj problemiydi. O da bizim üst dönemlerin şarj yerlerini göstermemesinden kaynaklıydı. Onlar gittikten sonra sorumluluğu bana geçen bir deponun tavanından geçen elektrik hattından 1 faz ve 1 nötr çekerek şahsıma ait, tespit edilmesi imkansıza yakın bir priz bile yaptım. Şöyle izah edeyim, prizi duvara gömdüm ve dışarıdan sadece 2 minik delik görünüyordu. Nizamiye inzibatın kontrolünde, inzibat ise biz olduğumuz için giriş çıkışlar bana kesinlikle problem olmuyordu.

Telefon kullanımında da herhangi bir zorluk yaşamadım. Hatta rütbeliler, türkiyeden gelen telefonların 3 ay sonra kapanacağını ve kapandıktan sonra imei attırmak istersem bu işi yapan yerlerin adreslerini falan dahi verdiler. Ben o işlerle uğraşmamak için yeni bir telefon aldım.

Bir cep telefonu hırsızlığı olayından ötürü 28. mekanize piyade tümeninin tamamı tabiri caiz ise milletin donunun içine kadar savcılık emri ile didik didik arandı ve bütün telefonlar yakalandı fakat hedefte çalınan telefon olduğu için bizim telefonlara ellenmedi. İnzibat olmanın avantajını bu konuda gördük. Bizim telefonları alamazlar çünkü hepimiz çarşıdaki vukuatları haber vermek için whatsapp kullanıyorduk.

Az kişi olduğumuz için çok adam yoktu bu yüzden ani müdahale kuvvetinde akşam 7 den sabah 7 ye kadar günde 12 saat görev yaptım, tabut taşıdım, çelenk bıraktım, fetöden tutuklanan rütbelilerin evlerini aradık, sivil ve motorlu devriyelere çıktım, trafik çevirmelerine katıldım, aynı zamanda karşılama mangasında görev yaparak 2 korgeneral karşıladım. Dönüp baktığımda nasıl geçtiğini anlamadım hatta tam adapte oldum derken elime teskereyi tutuşturup gönderdiler.

Uzun lafın kısası aranıza dönmüş bulunmaktayım :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gözün aydın, biteli 6 yıl oldu ama özledim desem yalan olmaz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Muzaffer, tekrar aramıza hoşgeldin.