askere gidiyorum araca yapmam gerekenler neler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzin deposu boş olmasın, tekerleklerin altına tahta koyabilirsin, ama takoza almak daha sağlıklı. Branda yerine 5 metre bez alıp aracın üzerini kısmen kapatmak daha mantıklı. Su geçirmez türdeki örtüler hava da geçirmedikleri için uzun vadede araca zarar verir. (yazlıklar genelde fazla nemli bölgelerde oldukları için aracın su-hava geçirmez örtülerle tamamen kapatılması hava ile teması keseceğinden paslanmayı hızlandırır). Alarmı aktif halde bırakmayacağına göre kutup başlarını çıkarabilirsin.

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim branda yerine bez olayıını düşünüyordum bende ayda 1 de makinada yıkarlar ne olcak en azından kuş reçine pisliklerinden arınmış olur bidde bizim yazlık deniz kenarı degil ne o kadar çok olmuyor ama işte sabah çig olsun yine de zarar verir. savas abi dedigin gibi bez alayım... kutup başlarını sökmesem ne olur çinkü 2 haftada bi çalıştırcaklar kimse ugrasmaz ki onu tak çıkar :)

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı rüzgarlı bir yere bırakacaksan branda boyaya zarar verir diye biliyorum ve sakın ağlayan bir ağacın altınada bırakma. En güzeli kapalı garaj bulabilirsen kesin çözüm olur. Açığa bırakacaksan ilgilenebilecek sağlam bir yakın yada tanıdığının gözünün önüne bir yerede bırakabilirsin. Ne yapsan aklın arabada kalacak ama yapacak birşey yok aslında genelkurmay bu soruna bir çözüm bulmalı diye düşünüyorum:)
birde egzozu kapat derler ama neden bilmiyorum

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tedbirini al,sonra arkasından oku üfle, önce Allah a sonra sizlere emeanet ediyorum de ve askere git

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar askerlik ankaraya çıktı (K.K. LOJ. K. İKM. K. AKY. TB. K.LIĞI ANKARA) benim gibi giden herkese hayırlı teskereler diliyorum. ocak ta görüşmek üzere...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı teskereler furkan 18 ocakta görüşürüz.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçtiğimiz haziranda geldim askerden arabamı giderken kapalı garajıma bıraktım arasıra kuzen aldı sürdü onun dışında hiç bişe yapılmadı araca geldiğimdede canavar gibiydi hiç bişeyi yoktu cd changer arızalanmıştı o kadar

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanıdık biLdik Birine anahtarı Ver Haftada 1-2 Kez çaL$trSın.. Aku Bter Btün KabLoLar ZayfLarLastikLer DokuLur.. .. Bence Birsürü Sorun ya$arsın döndüqünde Brandada Cözüm deqiL. Hırsızın Arayıpta bulamadıqı içine girer kimSede görmez Hiç Bişey calamasa zarar verir.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırf Askere Gidiceği İçin bence Satmak mantıklı değil :)
Savaş Abinin Dediğinede katılıyorum ama bi kapalı garaj olsa çok çok iyi olur tanıdıgın arada çalıştırır biner gezer biraz sora koyar yeniden bu şekilde olursa geldiğinde hiç bişeyin değişmediğini görüceksin :)