aşırı yüklenme

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım aracım astra j 1.6 115 aracımdan gayet memnunum.performansı bana çok iyi geldi alırken baya kararsızdım1.4 mü alsam diye ama bu bile bana çok iyi geldi.aldığımın ikinci günü 215 gördüm

yanlız deneme amaçlı şeytana uyup 1. viteste 70 kadar çıktım biraz fazla yüklendim  çat diye bir ses geldi gaz kesti kortum hemen 2 ye attım acaba bişey olmuşmudur ertesi gün araba yine iyiydi ama

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aşırı yüklenme

hocam sen napmışsın 1. viteste 70i 1.6T adam bile yapmaz.yazık etmişsin arabaya.bir sıkıntı var mı bilmem ama motora zarar verdiği kesin.

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla şimdilik bişey yok ama sadece o an gaz kesti bir anlık bakalım zarar  verdik mi acaba zamanla görecez  bizim bir arkadaş 60 yaptım demişti de bende deneyeyim dedim açıkçası şeytana uyduk :)) araba gaza bastımı yiyo 7 bin devire kadar :)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Red line girdiği için gazı kesmiştir ama gelen sesden pek emin olamıcam içinizin rahat etmesi için servise danışın derim.

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba sigorta falan var mı aşırı yüklenince  motoru korumak için atabilecek bişey

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

exp27 link' Alıntı:
valla şimdilik bişey yok ama sadece o an gaz kesti bir anlık bakalım zarar  verdik mi acaba zamanla görecez  bizim bir arkadaş 60 yaptım demişti de bende deneyeyim dedim açıkçası şeytana uyduk :)) araba gaza bastımı yiyo 7 bin devire kadar :)
ilk 1000-1500 km araç piston ve sekmanlarının oturması için sadece anlık gaza basıp anında ayağınızı gazdan çekerek aracın kompresyon kazanması sağlanır ama sizin yaptığınız gibi daha araç rodajda iken red line kadar zorlanıp gidilirse piston silindir gömleği zarar göre bilir, 1000-1500 km ye kadar araç piston ve gömlek içindeki metal çapaklarını silindir başına göre ayarlar ve silindirin rahat çalışmasını sağlıyacak yolu yapar ama sizin gibi başta aracı zorlarsanız piston yolu sağlıklı oluşmaz yüksek kompresyonu sağlayamaz.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

exp27 link' Alıntı:
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım aracım astra j 1.6 115 aracımdan gayet memnunum.performansı bana çok iyi geldi alırken baya kararsızdım1.4 mü alsam diye ama bu bile bana çok iyi geldi.aldığımın ikinci günü 215 gördüm

yanlız deneme amaçlı şeytana uyup 1. viteste 70 kadar çıktım biraz fazla yüklendim   çat diye bir ses geldi gaz kesti kortum hemen 2 ye attım acaba bişey olmuşmudur ertesi gün araba yine iyiydi ama
İki günde motoru yiyecek halin yok ya.Bir daha da 2000 kmlere kadar arabanın devrinde 3500 leri asla geçme.İnşallah bir şey de olmamıştır.

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk gun bende yuklenmistim ama seyir halinde iken 5den 3e cekerek girmistim kesiciye ama tadinda birakmistim ve bole cat pat gaz kesme falab kiyamet kopmamisti ara arada deniyorum yapiyorjm :)) ama sanirim zararli artik daha seyrek yaparim tirstim :))

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
hocam sen napmışsın 1. viteste 70i 1.6T adam bile yapmaz.yazık etmişsin arabaya.bir sıkıntı var mı bilmem ama motora zarar verdiği kesin.
bir yanlışı düzeltiyim arabanın gücüyle belirli viteslerde gördüğü hızın alakası yoktur bu yanlış bilinen birşey. 50 hp araba 1.viteste 100 görebilir  yada 500 hp lik araba max 30 görebilir bu dişli oranlarıyla alakalı nasıl yapılırsa öyle olur fabrikada.

konuya gelince sadece hız kesiciye girmiş hiç bir zararı olmaz sürekli yapılmadığı sürece ama ilk günleri yapılmasa daha iyi olurdu ayrıca 1.6 nın 1. viteste 70 gördüğünü sanmam fazla uzun olur 1.vites araç çok hantallaşır 50-55 falandır tahmini .

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bende bidaha yapmam zaten bir sorunda yok gibiydi gaz kemeside anlık oldu zaten