AŞIRI YAĞIŞIN ARABAYA ETKİSİ

eray01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün maalesef adanada gerçekleşen aşırı yağış sonucu oluşan selde, arabayla az kalsın  suda mahsur kalıyordum ,hafif arabalar selde sürüklenirken allahtan bizim arabaların ağır olması sebebiyle selden kurtuldum lakin arabayla çok su olan bölgelerden geçmek suretinde kaldığım için acaba arabada herhangi bir problem ortaya çıkar mı ,bi sorun oluşur mu bilgilendirirseniz sevinirim ,nerden çıktı ki şimdi bu yağmur  battle_Teroriste

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AŞIRI YAĞIŞIN ARABAYA ETKİSİ

Eksozun icine  ve elektronik aksamlara aşiri su gelmediyse problem olmaz sanirim.
Suyun boyutu tekerlekleri gectiyse sikinti.

eray01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Eksozun icine  ve elektronik aksamlara aşiri su gelmediyse problem olmaz sanirim.
Suyun boyutu tekerlekleri gectiyse sikinti.
suyun boyutunu tam olarak bilmiyorum ama yaklaşık olarak kapı eşiklerine kadar vardı, tam olarak arabada kontrol etmem gereken yerler neresi acaba ,problem olduğunu nasıl anlarım ,eğer bir problem varsa aracı kullanarak daha fazla zarar vermeyeyim.  :(

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eray01 link' Alıntı:
suyun boyutunu tam olarak bilmiyorum ama yaklaşık olarak kapı eşiklerine kadar vardı, tam olarak arabada kontrol etmem gereken yerler neresi acaba ,problem olduğunu nasıl anlarım ,eğer bir problem varsa aracı kullanarak daha fazla zarar vermeyeyim.  :(

Merak etme birşey olmaz, alt kısımlarda çok fazla elektronik kablo vs. yok zaten olanlarda izole durumda ön kaputun içine komple su dolmadıkça çok fazla sıkıntı olmaz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Merak etme birşey olmaz, alt kısımlarda çok fazla elektronik kablo vs. yok zaten olanlarda izole durumda ön kaputun içine komple su dolmadıkça çok fazla sıkıntı olmaz.
Aynen.  greatt

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun önemli birşey yoktur inşallah

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun,

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖mür abi'nin de söylediği gibi motor kısmındaki elektronik parçalara zarar gelmesi için aşağı yukarı akünün taban seviyesine kadar bir suya girmeniz lazım.  :)
O yüzden elektronik kısımlara zarar geldiğini düşünmüyorum.  :)

Bir diğer sıkıntı olabilecek durum da egzoz çıkışının seviyesinden daha yüksek bir su içerisinde aracı kullanmak.  ::)
Bu durumda da sorun oluşsaydı araç sağlıklı çalışmaya devam edemezdi, o yüzden yine sıkıntı yok gibi görünüyor.  :)

Tek tavsiyem eğer egzozun içine su girdiğini düşünüyorsanız dik bir yokuşta araç geri giderken bir-iki kere fren yapın.  :)
Ben detaylı ve uzun araç yıkamalarım sonrası bunu yapıyorum ve egzozun içinde kalan suyu dışarı atıyorum.  :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
֖mür abi'nin de söylediği gibi motor kısmındaki elektronik parçalara zarar gelmesi için aşağı yukarı akünün taban seviyesine kadar bir suya girmeniz lazım.  :)
O yüzden elektronik kısımlara zarar geldiğini düşünmüyorum.  :)

Bir diğer sıkıntı olabilecek durum da egzoz çıkışının seviyesinden daha yüksek bir su içerisinde aracı kullanmak.  ::)
Bu durumda da sorun oluşsaydı araç sağlıklı çalışmaya devam edemezdi, o yüzden yine sıkıntı yok gibi görünüyor.  :)

Tek tavsiyem eğer egzozun içine su girdiğini düşünüyorsanız dik bir yokuşta araç geri giderken bir-iki kere fren yapın.  :)
Ben detaylı ve uzun araç yıkamalarım sonrası bunu yapıyorum ve egzozun içinde kalan suyu dışarı atıyorum.  :)

Güzelmiş :D kulağa kaçan suyu çıkarmak gibi bir şey :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
֖mür abi'nin de söylediği gibi motor kısmındaki elektronik parçalara zarar gelmesi için aşağı yukarı akünün taban seviyesine kadar bir suya girmeniz lazım.  :)
O yüzden elektronik kısımlara zarar geldiğini düşünmüyorum.  :)

Bir diğer sıkıntı olabilecek durum da egzoz çıkışının seviyesinden daha yüksek bir su içerisinde aracı kullanmak.  ::)
Bu durumda da sorun oluşsaydı araç sağlıklı çalışmaya devam edemezdi, o yüzden yine sıkıntı yok gibi görünüyor.  :)

Tek tavsiyem eğer egzozun içine su girdiğini düşünüyorsanız dik bir yokuşta araç geri giderken bir-iki kere fren yapın.  :)
Ben detaylı ve uzun araç yıkamalarım sonrası bunu yapıyorum ve egzozun içinde kalan suyu dışarı atıyorum.  :)

İlk okuduğumda geri geri yokuşu tırmanırken fren yapın dediğini zannettim, içimden diyorum ki "ula o su egzozdan dışarı çıkmayı bırak motor bloğuna kadar gitmez mi yav?"

Sonra anladım ki benim içim fesat. (:)