aşırı silkeleme

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
araç 1996 model vectra b 2.0 gls aldığım günden beri hep masraf ettim hala düzelmedi şimdide 2. viteste giderken acaip derecede silkeliyor neredeyse camdan fırlıcaz ama gaz verince sorun yok 20 ile 30 km arasında sabi hızda gidemiyorum öyle silkelemeye başlayınca debriyaja basıp gaza kökleniyorum çok sinir bozucu bir şey ya gaza basacaksın yada boşa atıp öyle gideceksin sabit gidemiyorsun ne yapmam lazım bunun için bazıları lpg diyor bazıları buji diyor bazılarda egsoz diyor siz ne diyorsunuz

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobini egr boğaz kelebeği buji buji kabloları...
anlaşılan ekmeği yenmiş bir vectraya denk gelmişssiniz...

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin sıkıntısında araç keser keser bırakır bu tarz bir şeyse bobin değiştirin.buji değildir. ama bobini değiştirirken bujileride değiştirmenizde fayda var.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana debriyajla ilgili bir sorun gibi geldi ama hasbelkader ateşleme bobininde sorun varsa değiştirirken sahte bobinlere karşı dikkatli olun. Bu ay başında ben orjinal diye tanesi $47,5 'tan 4 tane ateşleme bobini aldım! Orjinali en az $60 iken, $47,5 verirken uyanmadım, sahteyi aldım. Yetkili servis dahi olsa önünüze orjinal diye konulan parça sahte olabilir, özellikle çok cazip fiyatlı ise dikkatli olun.

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
sorun hiçbiriyle alakalı değilmiş yağı değişince hiç bir şey kalmadı

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayiye uğrayınca her ihtimale karşı boğaz kelebeği ve egr temizliği yaptırın motorun sesi bile değişecekter...

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizimkide sürekli yutkunup duruyor bujileri değiştirdim biraz düzeldi ama yine hafif hafif yapıyor.

Özellikle vites yükseltirken verilen gazı yemeyip yığılıyor sonra yediğindede silkeliyor. Arıza ışığı yanmıyor yakıt tüketimi olarak gayet iyi LPG de bir sıkıntı olmadığını söylediler, henüz 38.000 km' de boğaz kelebeği yaparmı ki acaba?