Artık Çalışmıyor!!!

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde foruma azı yazıp bazı problemlerii iletmiştim, pek fazla cevap gelmedi. Sonunda bu sabah aracı çalıştıramadım. Kontağı çevirdim ama motoru çalıştıramadım. Kırmızı uyarı işareti yandı (şu anahtar işareti). İşe gelek zorunda olduğum için bakamadım ne anlama geldiğini

Önceki mesajım:
Arabanın silkeleme sorunu da var. Genelde 1. ve 2. viteste yaşıyorum. Sanki araç benzini tam ayarlıyamıyomuş gibi bir ileri bir geri silkeliyip duruyor (ayak trafikte hafif gaz pedalında iken). Küçük viteslerde etkisini daha çok gösteriyor. Debriyajdan çekerken yapıyormu dikkat etmedim hiç.
Bir problem de araba motoru sıcakken tekrar çalıştırmak istediğimde deviri yakalıyamıyor. İbre yükseliyooor ve sonra motorun sesiyle birlikte aşağı iniyor ve bazen stop bile ediyor. Hafif gaz verirsem kurtarabiliyorum. Debriyaja basmam mı gerekiyor? Öyle birşeyler okumuştum ama net bilmiyorum.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbir fikrim yok ama güncelleyip bilen birilerinin yardımını alalım

geçmiş olsun

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bujilerinin durumu nasıl? Ömrünü doldurmuş bujiler silkelemeye neden olur, hafif gazlarda kendini toparlar, yüksek gazlarda aşırı tepki vererek motoru stop ettirirler.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bana egr valfi gıbı geldı cunku bendede aynı sorun olmustu degıstırdım sorun duzeldı ama bılgısayar soktur hata kodunu ogren derım forumda engın bılgılerı tecrubelı arkadasler yardımcı olucaktır

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Bu akşam bir daha çalıştırmayı denedim. Artık marş da basmıyor. Daha doğrusu basamıyor. Aksü bitmiş gibi, deniyor ve tık diye kapanıyor, ışıklar gidiyor. Sonra tekrar ekran ışıkları yanıyo falan. Bakalım ne olacak, bir usta çağırıcam sanırım yarın. Bakalım kimin dediği çıkacak :)
Aküyse problem amma gülerim :)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde foruma azı yazıp bazı problemlerii iletmiştim, pek fazla cevap gelmedi. Sonunda bu sabah aracı çalıştıramadım. Kontağı çevirdim ama motoru çalıştıramadım. Kırmızı uyarı işareti yandı (şu anahtar işareti). İşe gelek zorunda olduğum için bakamadım ne anlama geldiğini

Önceki mesajım:
Arabanın silkeleme sorunu da var. Genelde 1. ve 2. viteste yaşıyorum. Sanki araç benzini tam ayarlıyamıyomuş gibi bir ileri bir geri silkeliyip duruyor (ayak trafikte hafif gaz pedalında iken). Küçük viteslerde etkisini daha çok gösteriyor. Debriyajdan çekerken yapıyormu dikkat etmedim hiç.
Bir problem de araba motoru sıcakken tekrar çalıştırmak istediğimde deviri yakalıyamıyor. İbre yükseliyooor ve sonra motorun sesiyle birlikte aşağı iniyor ve bazen stop bile ediyor. Hafif gaz verirsem kurtarabiliyorum. Debriyaja basmam mı gerekiyor? Öyle birşeyler okumuştum ama net bilmiyorum.

geçmiş olsun Bora abi... o anahtar işareti immobilezer işareti anahtarı düşürdünüzmü hiç yere... araç o yüzden çalışmayabilr... düşük devirlerde ve hızlarda silkeleme yapıyor demişsiniz birçok neden etken olabilir silkeleme yapmasına... mesela ateşleme sistemi ... bobin kaça yapabilir yada bujiler ömrünü yitirmiştir vb...yada benzin deposunda pislik vardır filtreden geçen yakıt depodaki pisliği de çeker ve filtrede yakıtı zor çeker motora gerekli yakıtın gitmesini engelleyebilir. kelebek boğazıda kurumdan kirlenmiştir temizlenmesi gerekir silkeleme yapabilir...rölanti motorundada kirlenmelerden dolayıda yapabilir abi. ısı müşiri bozuksa yine rölanti ayarlaması bozuk olur bu yüzdende yapabilir.. saygılar..

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özkan bomba gibisin vallaha sağol.
Anahtarı düşürmüşümdür vallahi, pek hatırlamıyorum. Ayrıca 2004 Astra 1.4 NB immobilizer var mı onu bile bilmiyorum :)
Silkeleme ile ilgili birkaç ihtimal vermişsin, bir kısmını daha önce duymamıştım gerçekten. Umarım bu ihtimallerden en ucuz olanıdır problemim :)
Fakat şu an aracın çalışmaması ve marşın basmamasının nedeni anahtarın düşmesi midir onu bilemem.
Sabah marştan iyi ses geliyodu ama çalıştıramıyordu, akşam işten geldiğimde ilk seferde biraz daha az marş sesi geldi, 3. seferde ses azaldı ve azaldı, 4. sefer denediğimde tık dedi tenzzül bile etmedi marş efendi!

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D:D... umarım sorun büyük değildir... ancak marş basmıyor demişsiniz.. akü sağlammı... kömürlerimi gidik acaba marşda tık yok sanırım... akü kutub başlarına sıcak su dökün olmadı bi takviye edin marşa bi daha basın bakalım neler oluyor...

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu ısıtıyorum :))))

suyu döktükten sonra ve takviye ettikten sonra mı deniyim? Yoksa suyu dökmeyi ve sonra çalıştırmayı ayrı, takviyeyi ayrı mı deniyim (bunun için komşuları soruşturmak lazım yahu)?