Artık aracım benzini tanımıyor :(

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2001 model astra-g sahibiyim. Arabama BRC marka tüp taktıralı 20 ay oldu aşağı yukarı. Şu ana kadar hiç bir sorunum yoktu tüple alakalı, açıkcası tüple ilgili hala daha sorunum yok gidişi, gaz yemesi, rölanti falan çok iyi hiç bir sorunu yok amaaaa benzin :(
Arabam resmen artık benzine küsmüş, benzinde arabayı kaldırmak ne mümkün.Gaza basıyorum o kadar baya sonra alıyor gazı. Heleki park halinde aradan cıkmak mesele ben gaza bastıkca araba silkeleniyor,stop etti edecek haliyle ben gaza basıyorum, bir yandan da korkuyorum fırlarda öndekine çarparım diye :(
Kısacası arkadaslar sorun çok büyük, würt enjektör temizliyici attım kullandım ama nafile çok fayda etmedi. Lütfen başına böyle durum gelmiş arkadaşlar yada bu durumdan nasıl kurtulabileceğimi bilen arkadaslar bana yardım etsinler, lütfen :(

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
2 ihtimal aklıma geliyor

1.Enjektörler (temizlettirin veya yenisini alacaksınız)
2.Benzin pompası (bozulmuş olabilir, yenisi ve orjinali kesin çözüm)

geçmiş olsun...

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor suyu sıcaklık müşürü arızalı olabilir.müşürün fişini söküp bir de öyle gaza basın bi değişiklik olacak mı..bende de buna benzer bişey olmuştu bi kaç bişey temizlendi,müşür de değişti.burada anlatınca müşürden dir dediler..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ihtimal aklıma geliyor

1.Enjektörler (temizlettirin veya yenisini alacaksınız)
2.Benzin pompası (bozulmuş olabilir, yenisi ve orjinali kesin çözüm)

geçmiş olsun...

Mahmut abinin dedikleri en olası sebepler..
ben sizin karşılaştıgınız duruma düşmemek için LPG sistemimden şeytan kulağına kurşun çok memnun olduğum halde,aracı zaman zaman 100-200 km kadar benzinde devirli kullanırım,kurum çapak ne varsa atsın,enjektörler benzini unutmasın diye...
Lpg de çalışan araçlar zamanla benzine yabancılık çeker,hatta performans lpg de zirve yapar,çaresi de belli periyotlarla belirttiğim mesafe kadar benzinde kullanacaksınız..
depoda az benzinle dolaşıyorsanız yada aldığınız benzin kirliyse ilk akla gelen benzin pompası...Arkadaşımın 97 astrasında aynı soru başımıza geldi,temizlettik düzeldi araba. geçmiş olsun,umarım düzelir.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin zamlarına tepki veriyor olabilirr

şaka bir yana arkadaşlar gerekli cevapları vermişler ama calmy nikli mehmet beyde size bu konuda yardımcı olabilirr

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şubat ayı içerisinde carbon clean yaptırayım, bakalım inşallah düzelir araba :(

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şubat ayı içerisinde carbon clean yaptırayım, bakalım inşallah düzelir araba :(
kurumdan da olabilir.CC olumlu etki yaratabilişr..ama öncelikle forumda CC hakkında açılan konulara göz atmanızı öneriyorum..ben de yaptıracaktım daha sağlıklı çalışsın diye,ama 120.000 de olduğu içöin vazgeçtim..siz araştırın bi..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çin atasözünü dinleyelim bence...:D
çalışıyorsa elleme :)
aynen abi..eskidenmiş o evhamlı adamlar,şimdi elimizde kalacak diye,arabalara elletmeye korkuyoruz..şimdilik bi sıkıntı yok,ama buji değiştirdim arabanın gidişi değişti,serileşti..buna benzer bi dizi işlem daha yapılabilirmi derken aklıma cc geldi ama,ondan da vazgeçtim,sıfır araba alırsa her 30.000 de yaptırırım artık..

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 binde araba na kurumu tum arızaları kuruma baglıyosunuz 400 binde vectram var ip gibi kurum nedir bilmez bence abicim sensör arızası gaz kelebek potansıyometrene baktır ok