arkadşlar herkesin derdi olan tekleme....

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bn aslında çok öncde bi konu açmştım fkat şimdi bdaha açmk istedim arabmdaki bşka deişklerle brlikte...arabamdda 3 4 senelk bi tekleme vrdı fakat giderilemiodu,ateşleme ünitesi,bobinler,bujiler sayısız defa deişti.fakat aracım şuara acaip teklemeye bşladı daha çok 1 2 3.vteslerde ama aslnda her vteste:D tekleme yapıyor,rolantide araba titriyor ve herzmn diil ama evir saati rölantide bi çıkıyor bi iniyor,mesela yolda gderken bi an ypmıyor bi an ypıyor,ve özellkle dkkt ettm tekleme yaptığında arabanın içi resmen pis benzin yani yanmış benzin kokuo,resmen keş olcam:D
çnkü baya kokuo,ama dediğim gbi özllkle tekleme yptktan hmn snra...bunun nedeni nedr arkdşlar bi yardm edrmsnz yksa bn çıldırcam:D

ustaya götrdüm oda benzn pompasından dedi ama bnce alaksı yok....

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantının bı ınıp cıkması gaz kelebgınde pıslık oldugu zaman oluyo ılerıkı zamanlarda ınıp cıkarken motor sogukken stop etme olayı oluyo ben sasmazda temızllettım 30 lıraya:D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantının bı ınıp cıkması gaz kelebgınde pıslık oldugu zaman oluyo ılerıkı zamanlarda ınıp cıkarken motor sogukken stop etme olayı oluyo ben sasmazda temızllettım 30 lıraya:D

Arti roland ayarlayicisi kontrol edilir gerekirse yikama benzini ile temizlenip fren yagi ile hafif yaglanir...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer ateşleme sistemini tamamen kontrol ettirip; gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcısını da temizlettiyseniz; geriye sadece benzin pompası kalıyor; pompanın basıncı düşükse bu sorunu yapabilir; eğer lpg varsa pompanın ömrü kısalıyor zaten; bende de aynı sorun var; ateşlemede sorun yok; farklı gaz kelebeğiyle bilşe denedim ama lpg de rölantide problemsiz çalışırken benzinde rölanti dengesizliği var; kesinlikle benzin pompasından olduğunu düşünüyorum....

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim senın sorunundan bi arkadasımda cok yandı katalizör den kaynaklanıyo buyuk ihtimal eger benzin kokuyosa bide bişy sorcam gürültümü calısıyo araban?

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) beni dinle senn..:)

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet vraya grültülü çalışıo hakkaten,lpg diil araba

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede katalizor tikali, ben iptal etirdim yenisi cok pahalli oldugu icin, hiqbir sorun olmadi sadece motorun sesi biraaz arti