Arkadaşlar stepneyi bu şekilde çözdüm

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar fotoğrafını koyuyorum.Astra HB aracımda küçük stepneyi dik şekilde kenara sabitledim kancalı gergilerle.fotoğrafını gönderiyorum.Lastiği zorlasanız bile hareket etmiyor.üstelik tüm bijon kroki aparatları içinde.kesinlikle ses ve hareket yok. 3 tane gergi kullandım.gergilerden birini jantın içindeki deliklerden geçirerek yandaki halkalara geçirdim yetti bile.diğer ikisini de lastiğin üstünden geçirerek sağlamlaştırdım.kapının açılıp kapanmasını engellemiyor.üstteki kapağa değmiyor bile.ohh be kurtuldum stepnenin sesinden ve boş yer sorunundan.

Ekli dosyalar

• DSC_0023.jpg
    DSC_0023.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 123
  • DSC_0024.jpg
    DSC_0024.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 107

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma olmuş eline sağlık...pandizotun nasıl değmiyor anlamadım ben çok uğraştım ama pantizot ayakları her seferinde yerinden çıkıyordu ya da tam oturmuyordu.16 jant ince stepne değil mi ?

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma olmuş eline sağlık...pandizotun nasıl değmiyor anlamadım ben çok uğraştım ama pantizot ayakları her seferinde yerinden çıkıyordu ya da tam oturmuyordu.16 jant ince stepne değil mi ?

hiç değmiyor abi biraz daha şöyle bir iki cm daha yüksek olsa kurtaramazdı.hatta defalarca açıp kapattım.sıkıntı yok kurtarıyor

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 9 yıldır stepne kullanmıyorum ama köy yada dağ yollarında yırtılma riskine karşı lazım olabilir,güzel çalışma ellerinize sağlık,2 adet lastik şişirici ve tamir edici sprey var arabada,şimdiye kadar 1 kez patladı ve bastım sibobtan içeri,sonra benzinliğe gidip havasını tamamlayıp 1 hafta o şekilde kullandım,işin komiği acil işlerden dolayı 1 hafta beklettim yoksa hemen giderdim ama lastikcinin lastiği söküp abi bunda patlak yokki demesi oldu :) sonra el kontrolünde vidayı buldu ve çıkardı ama hiç hava kaçırmıyordu :)