Arkadaşlar jant için fikirleriniz alabilir miyim?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım deneme amaçlı taktın ama,durduk yerde sürtmez tabi:D 4-5 kiş binince çukurda kasiste sıkıntı yaşarsın.yaşayanlar da var nitekim.sen bilirsin görünüş on numara bence.yalnız 45 yanak az olmuş arkadaşın dediği gibi.konfor namına bişey kalmaz bu araçta,zaten süspansiyon sert,lastik yanakları da az,ee yay da var araçta:D traktör gibi zıplar durursun içinde:D
lastikler sağlamsa fiyat iyi gibi..

Ben de 2yıl astra g kullandım ve arkadaşımın yaylar ve amortisörle ilgili dediğine katılıyorum.Bunların dışında benim nacizane fikrim mutlaka kampanaları boya :)

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her arkadaş görüntüye göre bir yorum yapmış yanlız araçların orjinal lastik ve jant ebatları değiştiği takidirde bunun orantılı olması gerekmektedir. Bunun nedeni mesafelerin değişmesidir.. Araçın kadranında hata payının yükselmesidir. Jant ve alstik secimi yaparken bunun oranınada dikkat edilmelidir diye düşünüyorum.

45 veya 50 yanak arasındaki farkın lastik tabanı ile ilgiside vardır..
205 45 17 bir lastik ile 215 45 17 arası lastik arasındaki 45 yanak aynı değildir.
yanak olayı % dir 20,5 santim genişliğin %45 i yanak boyu anlamına gelir..
orjinal lastik çapından %3 daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri yakıt tüketimi yol tutuş fren güvenliği açısından tavsiye edilmez hiç birzaman.

Son düzenleme:

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar yorumlarınız,bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim ama janttan şimdilik vazgeçtim büyük bi fikir değişikliği olmadıkça şimdilik ertelendi.

cici combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim valla jantlar güzel ama hafif ofsetli bi jant koyarsan tatlı durur ama yinede bunlarda yakısmıs :) kazasız belasız