Arkadaşlar Bunu deneyen oldumu.? ( Uzaktan Telefonla Kapı Açmak )

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1995lerde odediğini bizim halaoğlu casionun saatiyle Flaşh S'e yapıyordu kapıları açıp kapatıyordu saatle.Diğer olay farklı bunu bende duydum 2000model vactrası olan arkadaştan.Tlf.markasını söylemişti ama nokianın hangi modeli olduğunu hatırlamıyorum.
Arkadaşlar daha öncede bahsettiğim deneyip yapan arkadaşımla bu akşam denedik ve açılıp-kapanıyor.Araç düzeltiyorum 2001 Vectra confort,denediğimiz tlf.lar ise nokia 2610 ve 3310 rahatlıkla açıp-kapatıyor.Yalnız Sonyericson ve samsungda denedik olmadı.Arkadaş bayağı uzak bir mesafeden (enaz 500m)hatta bina içerisinden,kapalı yerden 2610'la beni aradı,bende 3310 la aracın yanında sürücü tarafındaki camdan içeriyi görecek gibi arabanın dışarısından tuttum.Arkadaş ise beni arayıp tlf.nuna yakın orj.kumandayla düğmeye basıp hem açtı hemde kapattı.Tlf.ları yanımızdaki arkadaşlardan bulduk TLF.lar emanet hiçbir yükleme falanda yok.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay doğrudur yani,efsane gerçek çıktı.Tlf.ların nokia olması şart (farkedermi bilmem hattımızda avea)ama 2001'den yüksek modellerdede olup olmadığını anlamak için kendi arabamdada denedim.Malesef benim 2005 Astra h'ta olmadı.Kodların herseferinde değişmesinden olabilir.İnanmayan arkadaşlar 2001 Vectra bulup 2 tanede Nokia cep tlf.yla deneyebilir.Bende inanmıyordum ama oldu,denemesi bedava.Hatta mümkünse deneyip açanlarda yazsın,hangi modellerde daha oluyor bilelim.

Son düzenleme:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denemek lazım paylaşım için teşekkürler

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tuhaf bi durum, denemek lazım !

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harbiden sırf merak ettiğimden gece yarısı demedim arkadaşı bulup denedim.Benim sonyericson ve arkadaşın samsung iş görmedi ama yanımızdakilerden rastgele bulduğumuz iki tlf.Nokia 2610 ve 3310 tak-tak aynı yanında orj.kumandası gibi rahatlıkla kapıyı hem açıp hemde kapattı.Tlf.ların illaki bu modeller olması gerektiğini sanmıyorum ama ikiside malum eski tlf.Arkadaşlar İnanmayan varsa isterse noter masrafını çeksin tekrar yanında açalım.Benim Astra H'ta olmadığına üzüleyimmi-sevineyimmi inanın anlamadım.

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Yahu efsane falan dedik ama vallahi dostlar aklım kesmiyor :( Yazdığınıza göre demek ki sistemler farklı da olsa oluyor demek ki.
Yarın denemem lazım bunu. Sonucu yazacağım mutlaka.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu efsane falan dedik ama vallahi dostlar aklım kesmiyor :( Yazdığınıza göre demek ki sistemler farklı da olsa oluyor demek ki.
Yarın denemem lazım bunu. Sonucu yazacağım mutlaka.
Özellikle sende dene İsmail,senin araban bizim denediğimiz Vectrayla aynı model ve ikiside conford,cep tlf.daki hatlarda aynı olsun.Arkadaşlar yalnız tlf.eski nokialar olsun özelikle ve mümkünse yedek anahtarı memleketinde falan olan arkadaşlar(başka bir şehir)ordan arattırıp denesinler.Opelleri 2001ve daha eski modeller özelikle denesin.Orj.anahtarı uzaktan kumandalı olanlar tağbiki.Birde şöyle birşey duydum bazı sonradan takılma oto alarm kumandalarındada aynı şekilde tlf.la açma olayı oluyormuş diye ama benim 2005 AstraHda açmıyor.Sonradan orj.kumandasına takılan alarım(uprade dedikleri)var ama oda kendi kumandasına bağlı denesemde olmuyor yani benimkinde.

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokmu başka deneyen arkadaşlar.

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben dün bir akrabamın arabasına denedim 2001 astra ama açmadı telefonların biri motorola diğeri samsung du bugün nokia ile deneyeceğim olursa sizide bilgilendiririm

eren ilter:eek: