arkadaşlar buda benım tır ın yakıt tuketımı

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arkadaşlar buda benım tır ın yakıt tuketımı

REC link' Alıntı:
500 Litre az değil mi? Ben 1 ton diye biliyordum bunların depolarını? Extra depo mu yaptırıyorlar?

Bu arada kaç km 'de bir bakım yapılıyor bunlara? Kaç litre yağ alıyor mesela?

Çok sordum ama çok merak ediyorum bu makineleri :)

bende az çok işim gereği tırlarla haşıneşirim

tek depo 600 litre yakıt alıyor ikinci depo opsiyonel satılıyor (cosmo pakette standart :D ) ikinci depoda genelde 500 litre olur iki depo toplamda 1100 litre 3000 kmden fazla yol gider her türlü
bakımda 30 bin yada 45 bin markaya göre değişiyor standart yağ filtre bakımları tabi fren balatası tamamen şöförle alakalı 20 binde balata uçuranda var 180 200 bin üzeri kullananda var arto aracın retarderi varsa fren balataları daha çok gidiyor gerçi motor freninide retarder gibi kullanan arkadaşlar var aynı randımanı alıyorlar neredeyse :)
yanlış hatırlamıyorsam 2 teneke yağ koyuyolar 36 litre falan olması lazım

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:

tek depo 600 litre yakıt alıyor ikinci depo opsiyonel satılıyor (cosmo pakette standart :D ) ikinci depoda genelde 500 litre olur iki depo toplamda 1100 litre 3000 kmden fazla yol gider her türlü
bakımda 30 bin yada 45 bin markaya göre değişiyor standart yağ filtre bakımları tabi fren balatası tamamen şöförle alakalı 20 binde balata uçuranda var 180 200 bin üzeri kullananda var arto aracın retarderi varsa fren balataları daha çok gidiyor gerçi motor freninide retarder gibi kullanan arkadaşlar var aynı randımanı alıyorlar neredeyse :)

Teşekkürler, güzel açıklamalar olmuş, apayrı bir dünya gerçekten :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:
35 ton abartı olmuş biraz kantardan nasıl geçeceksin :D

bizim arktada actross var ist izmir arası 20 tonla yüzde 23 ü çok rahat buluyor 25 in üstüne çıkmıyor çok ekonomikler ama yeni kasa volvo dahada ekonomik benim 23 dediğim yerde 20 21 diyor kullananlar
35 dedıysem ustundekı toplam ağırlını kastettım ben bende bılıyorum her halde araçların brüt ağırlığını

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:

hocam sen ne yaptın oyle, bı 600 bı 500 bu anca yurt ıcınde olur bu mıktarlar .yurt dışına bu kadar yakıtla çıkmana kesınlıkle ızın vermezler anca turkıye ıcınde olur böyle dengesızlıkler oda denetımsızlıkten dolayıdır

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Tır yakıt tüketimi çok güzel bir espiriydi. Bir de uçak kokpitinden ortalama yakıt tüketimi gelirse tam olur.  011zaa 011zaa

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
Tır yakıt tüketimi çok güzel bir espiriydi. Bir de uçak kokpitinden ortalama yakıt tüketimi gelirse tam olur.  011zaa 011zaa

Gerçekten kendi TIR ının yakıt değeri :) Gerçi doğan bir yakıt değeri fotosu koysa onun da bir farkı yok :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

yavuzozkan link' Alıntı:
Gerçekten kendi TIR ının yakıt değeri :) Gerçi doğan bir yakıt değeri fotosu koysa onun da bir farkı yok :)

baksana 20lt ortalamayı geçen arkadaşlar var. Ne yapıyorlar oyle bakkala pavyon kalkışıyla mı gidip geliyorlardır nedir?  011zaa

gerçi ben de aracımı değiştirirsem bir kaç ay pavyon kalkışı yaparım herhalde. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:

Benim araba artık tüketim yazmıyor, sömürüyor sonra bu uyarıyı veriyor. ((:)

oqpf.jpg

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Benim araba artık tüketim yazmıyor, sömürüyor sonra bu uyarıyı veriyor. ((:)

oqpf.jpg
Doğan araç napsın ,seni o cüsseyle görünce arap petrol şeyh i fllan sanıyordur :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Doğan araç napsın ,seni o cüsseyle görünce arap petrol şeyh i fllan sanıyordur :D

Öyle canım, arabadan indiğimde arabanın sahibi değil Opel'in hissedarı zannediyorlar beni. (:)