Arkadaşlar Bilen yardım etsin P-H diagramı?

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce psikometrik diagram diye açmıştım konu ama hoca konuyu değiştirdi P-H diagramına çevirdi konuyu soru şu:

1-P-H DİAGRAMI NE İŞE YARAR?
2-P-H DİAGRAMI NEDİR?
3-P-H DİAGRAMI NE AMAÇLA KULLANILIR?
4-P-H DİAGRAMINDA NELER BULUNUR?

BİLEN ARKADAŞLAR NE OLUR YARDIM EDİN :(

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel yardım edin arkadaşlar :(

Astra 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geç olmamışsa yarım yamalak termodinamik bilgimle anlatmaya çalışayım.:)
Biz termodinamik sınavlarında basınç-entalpi grafikleri yerine basınç-sıcaklık değerlerinden madde ne ise(su,r-134a,azot vs..)entalpisini bulup kompresör,türbin,boiler artık ne ise harcadığı enerjiyi veya ürettiği enerjiyi buluyorduk.Eğer yanılmıyorsam siz direk bu grafikten kompresörün,kondensörün artık neyse giren çıkan entalpilerine bakıp ürettiği enerjiyi veya tükettiği enerjiyi buluyorsunuz.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu muhtemelen derste anlattılar, kitaplarda da mevcuttur. Keza internetten de bulabilirsin. dolayısıyla bence forumda bilen biri arayacağına diğer kaynaklardan bulmaya çalış.

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu muhtemelen derste anlattılar, kitaplarda da mevcuttur. Keza internetten de bulabilirsin. dolayısıyla bence forumda bilen biri arayacağına diğer kaynaklardan bulmaya çalış.

doğru derstte anlattılar ama 3 yıl önce DD ile geçtim ondada bana sadece soruda kullanılanları gösterdi bana özelliklerini ,ne işe yaradığını öğretmediler

Ayrıca internetten baktınız mı bilmiyorum ben bulamadığım için sordum ve 1 haftadır arıyorum.

NETTE BULAMADIĞIM İÇİN BURDAN BİLEN VAR MI DİYE SORDUM SONUÇTA YARDIM İSTEDİM YANLIŞ MI OLMUŞ!

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geç olmamışsa yarım yamalak termodinamik bilgimle anlatmaya çalışayım.:)
Biz termodinamik sınavlarında basınç-entalpi grafikleri yerine basınç-sıcaklık değerlerinden madde ne ise(su,r-134a,azot vs..)entalpisini bulup kompresör,türbin,boiler artık ne ise harcadığı enerjiyi veya ürettiği enerjiyi buluyorduk.Eğer yanılmıyorsam siz direk bu grafikten kompresörün,kondensörün artık neyse giren çıkan entalpilerine bakıp ürettiği enerjiyi veya tükettiği enerjiyi buluyorsunuz.

teşekkür ederim ama zaten hoca soruyu değiştirmiş :D o yüzden bulduklarımda pek işe yaramadı kaldı ki zaten bu kadar yazıda yetmezmiş hocaya göre :D yinede yardım edenlerin yardımları için teşekkür ederim :)