Arkadaşlar Bi Yardim Lütfen

MUSA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç gün önce Babamın arabasına (91 model kartal) sunny marka usb li bi teyip aldık İzmir de bi oto aksesuarcıya bağlattık başta herşey normaldi. Ama araba çalışmaya başlayınca hoparlörlerden motor sesi gibi bi cızırtılar gelmeye başladı. Bi kaç yere daha gösterdik aküden direk elektirik alındı, artı kutbuna bobin falan bağlandı ama yinede cızırtı kesilmedi bu konu hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Yoksa teyip dinlemek için motoru durdurmak zorunda kalcaz:D paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...:good:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
O sesi aküden direkt aldığınız için yapıyor.
arabanın içindeki orjinal teyp için ayrılan voltaj kabosunu kullanın.

MUSA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
91 Model Araba Bi De Kartal Birak Elektirik Kablosunu Orj Teyip Varmiydi Acaba...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet direkt olarak teyp için ayrılan voltaj kablosunun kullanılması gerek

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O sesi aküden direkt aldığınız için yapıyor.
arabanın içindeki orjinal teyp için ayrılan voltaj kabosunu kullanın.
Ondan yapmaz. Yıllar evvel parazit kesiciler piyasada yokken radyolar o şekilde bağlanırdı. Tofaş ve benzeri türdeki araçlarda bizlerdeki gibi orjinal teyp için ayrılan voltaj kabosunda parazit kesiciler yoktur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birkaç gün önce Babamın arabasına (91 model kartal) sunny marka usb li bi teyip aldık İzmir de bi oto aksesuarcıya bağlattık başta herşey normaldi. Ama araba çalışmaya başlayınca hoparlörlerden motor sesi gibi bi cızırtılar gelmeye başladı. Bi kaç yere daha gösterdik aküden direk elektirik alındı, artı kutbuna bobin falan bağlandı ama yinede cızırtı kesilmedi bu konu hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Yoksa teyip dinlemek için motoru durdurmak zorunda kalcaz:D paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...:good:
Buji kablolarını ( bulursanız ipek türü ile değiştirin ) ve şarj dinamosunu bir kontrol ettirin. Ben de Doğan marka 82 model aracımda aynı sorunu yaşamıştım. Hatta gaz verince parazit sesi artar. Parazit kesici ve ipek buji kabloları kullanımı ile sorunu tam olarak halledemeyince, şarj dinamosundaki diyotları kartal diyot ile ( elektrik ustaları böyle tanımlar ) değiştirmiştim. Bir de parazit kesiciyi teype yakın bir yere bağlayın.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı satın kurtulun :D
şaka tabii akşam kuzene sorar buraya yazarım o anlar bu işlerden oto müzikçi kendisi

calibra_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengız abı olayı cozmusun yıne hemen cok cozumcu bı adamsın ya bızım konuyuda boyle cozmuycen dımı

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Savaş ustamız da cvp vermiş onlara da baktır.
Bide teyp için çekilen kabloların izelasyonu iyi olmayabilir.
Kabloyu geçirdiğiniz yerlere dikkat edin. Motor çalışan her cihaz elektromanyetik dalga yayar buda kaboda parazite neden olur.
Mümkün olduğu kadar kablo demetlerinden vs cihazlardan uzaktan çekin.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
genelde bu sesi aracın şarj dinamusa bağlı olan diyot grubundan yapar bunun için araya bobin bağlanır anlaşılan odur ki sen oraya hangi marka teyp takarsan tak istediğin kaqdar kabloları değiştir bu sesi yapar aynı problem benim aracımdada vardı doğrultmaç diyot grubunu değiştirdik sorun hal oldu

bu arada benim teypcide benimle dalga geçiyordu o zaman ya teybi arkaya takacaz yada motoru arkaya aldırcaz :D:D:D:D diodu buda ayrı bi espri konusu