Arkadan çarpmalarda birçok araç tehlikeli !!

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çarpışma testlerinde önden ve yandan çarpmalar daha çok test edilir. ama arkadan çarpmalara maelsef test pek yapılmıyor ufak araçlar başta olmak üzere 5 yıldızlı araçlar bile arkadan çarpışmalarda tehlike öngörüyor.

Küçük otomobilde büyük tehlike;

http://www.autoshow.com.tr/kucuk-otomobilde-buyuk-tehlike-VideoDetay/144.aspx

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar böyle bir testin yapılmamış olması çok büyük bir eksiklik, bu test arka koltuktakilerinde emniyet kemerini sürekli takmaları gerektiğini gösteren iyi bir örnek, özellikle hb araçlarda...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasti yapmıyorlardır nedeni say say bitmez bence..

bana göre en önemli nedenlerden biri arkadan çarpışmalar içinde ek önlemler alınsa araçların maliyetleri aşırı artar.. sadece öndekileri korumak için bile bir araçda 10 tane airbag ve bir sürü emniyet unsuru kullanan firmalar arkadakiler içinde özel emniyet sistemler ve ek 10 airbag daha koysa arabanın maliyeti tavan yapar.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi şahıt olduğım kazaları anlatmak istiyorum.Tanıdığım Volkswagen Caddy ile Opel Merivaya 60 km hız ile çarptı arkadan.Bagajı ezildi tampon hafif içeri girdi.Caddy de ön taraf baya ezildi.Merivada onun etkisiyle 2000 Model cıvıc' e arkadan çarptı,Hondanın arka taraf pert :D

Dünde bizim mağazanın önünde Mıtsubıshı L300, Eski kasa Mercedes'e çarptı.(Demir tamponlu) :D Merco da çizik dahi yokken,L300'ün tampon kırıldı :)

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı firmalar maliyetten kısmak için 2000 li yıllara kadar bazı donanım versiyonlarında arka koltuk kafalıklarını bile takmıyordu...

memduhbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay benim arabaya arkadan transit connect çarptı onda çizik dahi yok benim tamponu ezdi davlumbazı esnetti

geçenlerde evin önünde connecte arkadan tempra çarptı tempra tampon çamurluk kaput far v.s haşat oldu connectte çizik yok
connect in tamponlara hasta oldum yani