Arka Tavan Lambası

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün boşken halledeyim dedim. Elimde zaten led ve malzemeler vardı herhangi bir maddiyata gerek olmadığından çok çok 30 lira verir orjinalini alırım diye düşündüm ve giriştim. Bence güzel oldu sizin fikirleriniz de önemli tabi.
buyrun resimler

önce kapakta ledlerin denk geleceği yerleri işaretleyip 1 liralık bu işler için kullandığım havya ile delerek düzelttim delikleri. 6*3 18 led kullandım. Yani 6 lı 3 şerit led. onları silikonla sabitledim.

kabloları cihan kardeşimin dediği gibi bagajın fitilini indirdim aradan sol kapı üstlerini takip ederek tabi kapı fitillerini de indirerek ön tavan lambasının tesisatıyla birleştirdim. Bu arada daha önceden led yaptığım ön tavan ledi az yanık kalıyordu. yeni yaptığım arkadaki lambanın tesisatına kadranlardan söktüğüm duylu dipsiz ampulü bağladım yanık kalma olayı da ortadan kalktı.
Cihan Akdemir kardeşime teşekkür ederim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
fonksiyonellik tavan yapmis :D estetik iyi degil ama idare eder... elinize saglik...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sistem güzel ve işlevsel olmuş (ama açılan deliklerin işçiliği bana biraz özensiz geldi).

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistem güzel ve işlevsel olmuş (ama açılan deliklerin işçiliği bana biraz özensiz geldi).

abi aslında tam ledlerin şeklnde kare yapacaktım ama bir türlü malzeme bulamadım kısıtlıydı malzeme biraz bu kadar oldu. ama malum yakından bakmayınca belli olmuyor ve yakından bakılacak bir yer değil :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elbette uzaktan bakılınca dikkati çekmez ama lambaya odaklanınca dikkati çekiyor. Oraya daha değişik bir lamba (mesela önü cam/mika kapaklı) koyma imkanı yok muydu?

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
var abi orjinali var 30 lira. ben böyle bir deneyeyim eldeki malzemelerle zamanla sıkılır beğenmezsem alır onu takarım diye düşündüm. İş görmesi yeterli diye düşündüğümden (çünkü göz önünde olan bir malzeme değil) bu şekilde kullanırım herhalde. biraz uğraştıran tesisattı o da olduktan sonra orjinalı alıp takmak çok basit zaten gerekirse.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Okuma lambası güzelmiş, onun içine led güzel olur.