Arka stop buğ sorunu !!!!

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç Led işine girişme.Tut ki bi tanesi patladı.Hadi bi de onunla uğraşOrjinal stopların kalsın.Onlar bile daha çekici duruyor.

İllaki Odak a gitmene de gerek yok aslında.Çorlu ya İnan a gidebilirsin.Yaktığın benzine yazık.

aracı odaktan aldım inana gtsm Değiştirirlermi ? odağa git gel 40 lira yakıor walla inan daha yakın onu öğrenebilirmisin bana harun

Benim aracım da buğu yapıyor arkadaşlar, stopları değişseniz yenileri de yapacaktır kanaatimce. Buğu sonradan geçtiği için ben pek önemsemiyorum...

evt sonradan geçior ama bn sevmedm b işi niye yapsn o kadar para verip sıfır almışım dimi

Son düzenleme:

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstüne git arkadaşla aynı aldık araçları ikisde aynı onun ön stoplar ve arka sol buğu yapıyordu bende bişii yok gitti lüleburgaz inan a başta silikon çekeriz şöle böle dediler üstüne düştü garantiden değiştirtti biraz çemkir ağlamayn kızana meme vermiyorlarr ;)

aynen doru söylüosn farklı bayiden aldım aracı inana götürsm değiştirirlermi yada ilgilenirlermi odağın genel müdürünü tanıorm inanda kmseyi tanımıorm + ufak 1 tartışmamız olmuştu orda 500 lira için araç vermediler arabayı iptal ettim 2 ay sonra başka astra aldm =)

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt sonradan geçior ama bn sevmedm b işi niye yapsn o kadar para verip sıfır almışım dimi[/QUOTE]

Ben de sıfır aldım lakin ne yazık ki kronik bir problem, değişim yapıp tekrar buğu yaptığını söyleyen çok, o yüzden ellettirmek istemiyorum ben. Ama değişim hakkınız...

sensei

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da buğu yapıyor arkadaşlar, stopları değişseniz yenileri de yapacaktır kanaatimce. Buğu sonradan geçtiği için ben pek önemsemiyorum...

Yazın neyse kuruyabiliyo fakat kışın kuruma gec oldugundan bir süre sonra buhar ve su damlacıkları stop içindeki kromu karartıyo. Diger stop lambam catlatkı ve içinde biriken su karartmıştı krom kısımları.

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sikayetvar.com a kayit acip bildirin. OPEL seklinde aratirsaniz onceki sikayetleri de gorursunuz. Sizin sikayetten vardir belki orada. Ne yapildigini gorursunuz.

Resmi GM yetkilisine iletiliyor buradan sikayetler. Cogu zaman ilgeleniyorlar.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı odaktan aldım inana gtsm Değiştirirlermi ? odağa git gel 40 lira yakıor walla inan daha yakın onu öğrenebilirmisin bana harun

Sonuçta servis servistir be Berkay.Durumunu anlatırsan her harükarda sana yardımcı olacaklardır.Arabanı odaktan aldın diye illaki oraya gitme gibi bi zorunluluğun yok ki.Aynı işlem orda da yapılıyor burda da.O konuda için rahat olsun. ;)

faslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorundan muzdaribim arkadaşar. Sanırım bu kronik bir sorun. Mayıs 2009'da Astra enjoyumu aldım. Aldıktan 1 ay sonra sağ arka stopu kırdılar. Opel odakta değiştrdim. Havalar soğuyunca farkettim ki, arkadaki 2 lamba buğu yapıyor.

Yani değiştirmekle olsa biri zaten değişti gene aynı sorun var. Cumartesi servise götüreceğim ama burada okuduklarımdan anlıyorum ki sorun kronik ve geçecek gibi değil.

Eğer böyleyse töbeler olsun bi daha Opel almaya diyeceğim....

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda yazmıstım arkadaslar bızım eskı arac 0 aldıgımız astra h yıkanınca yada yagmur yagınca oldugu gıbı su alıyordu serbise ılettık babam sutelemedı fazla servısten ne ses cıktı ne solukl 6 ay olmustur rahat zaten aracı sattık.

faslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğu ile ilgili son durum;
Aracı servise götürdüm. Arka stoplar buğu yapıyor dedim. Akşam almaya gidinceki cevap;
"Test yaptık herhangi bir buğu oluşmadı"
iyi de arakdaşım ben canım sıkılıyo işi gücü bırakıp arabayı bi servise götüreyim diye gelmedimki buraya. Ne testi yaptınız bilmiom ama soğuk havada yarım saat araba kullanınca buğu oluyo dedim. Muhtemelen aracı alıp eve gidince park edecem ve arakaya bakınca buğu göreceğim dedim. (Aynen de öyle oldu, eve geldim ve arka stoplar buğu içindeydi)

Cevaben diyorlarki,
"Buğu yapınca resmini çekin, merkeze göndeririz gelen cevaba göre hareket ederiz"

Şimdi önce foto çekeceğim sonra bi daha serive gideceğim, yazı yaz vesair uzun hikaye.

Sıkılmazsam bu git-gel işinden yapacam. Ama şimdi işi gücü bırakıp servilerde sürünmek te zor geliyor.

ENJAF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende aracı alalı sadece 20 gün oldu ama ilk gün showroom dan çıkıp eve geldiğimde 4 farımda da buğulanma mevcuttu test ettiler birşey yok dediler ama sorun devam ediyor artık tek çare olarak değişim isteyeceğim