arka park sensörü algılamıyor

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cemil Bey bu kutu nedir acaba...benim aracımdaki sonradan takılma değil orjinal sensör

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cemil Bey bu kutu nedir acaba...benim aracımdaki sonradan takılma değil orjinal sensör
Orjinalde olsa bu kutu sensörlerin bağlandığı beyin-Merkez...Yani sensörler okur bu kutuya gönderir bu kutudan buzzera gider...O yüzden evvela sensör kontrolu dedim...Sensörden olsa 4 ünün birden aynı anda bozulması çok zor...İllaki biri algılar ve öter...4 ü birden ötmezse öncelikle sigortaya bakılır daha sonraki adım buzzer daha sonra park sensörlerinin toplandığı merkez kutusuna bakılır..(Fotosunu paylaştım)...Bu kutu genelde bagaj içinde sol farın olduğu bölüme monte edilir...Mutlaka bu 4 seçenekten biridir..
Not:Multi medya ve geri görüş kamerası varsa onun buzzerıda kullanılıyor olabilir...

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cemil bey açıklamalarınız için tekrar minnettarım.Ancak affınıza sığınarak sormak istiyorum. Ön park senatörü çalıştığını göz önüne alırsak buzzer ve sigorta ön ve arka için ayrı ayrı mıdır.çünkü eğer aynı ise ön park senatörü de çalışmaması gerekmez mi.aynı şey beyin için de geçerli beyinde sorun olsa ön ve arkada her ikisi de çalışmaz diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cemil bey açıklamalarınız için tekrar minnettarım.Ancak affınıza sığınarak sormak istiyorum. Ön park senatörü çalıştığını göz önüne alırsak buzzer ve sigorta ön ve arka için ayrı ayrı mıdır.çünkü eğer aynı ise ön park senatörü de çalışmaması gerekmez mi.aynı şey beyin için de geçerli beyinde sorun olsa ön ve arkada her ikisi de çalışmaz diye düşünüyorum
Ön sensörlerin çalışma prensibi farklı...Farklı bir işlem yapılmadıysa,ön sensörler sürekli aktif halde ama arkalar geri vitese alınca çalışıyor..Bu yüzden sigortasıda merkezide farklıdır...Geri görüş kamerasını zaten buyüzden sordum..Neden Arka sensörleri boşu boşuna öne kadar çeksinlerki..Arka bagaj sol farına yerleştirmelerinin sebebi sadece ordan elektrik almak..Ön park sensörünüde arkaya kadar çekmezler..Yani ayrı ayrıdır..

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Cemil bey...kıymetli vaktinizi ayırdığınız için minnettarım.sorun çözülünce buradan yazacağım.diğer arkadaşlara da faydası olur diye... Tekrar teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Cemil bey...kıymetli vaktinizi ayırdığınız için minnettarım.sorun çözülünce buradan yazacağım.diğer arkadaşlara da faydası olur diye... Tekrar teşekkür ederim
Rica ederim..Burdan malesef tahmini olarak konuşuyoruz...Umarım anlattıklarımız size klavuz ve yardımcı olur...

bilalakl

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Kaya bey sorunu çözebildiniz mi ?

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kaya bey sorunu çözebildiniz mi ?
iletinizi geç gördüm kusura bakmayın.sorunumu hala daha çözemedim maalesef.kaç tane servise gitti isem verdikleri cevaplar tatminkar değildi.örneğin ben arka park sensörüm çalışmıyor diyorum o bana ön tamponu sökmekten bahsediyor.ben de ne yapacağımı şaşırdım inanın...park sensörü orjinal olduğu için yani sonradan taktırma falan değil, arka park beynini yani kontrol ünitesini de değiştirdim ama sonuç yine hüsran oldu.par sensör kontrol ünitesini bir beyinciye götürdüm iki sürücüsü yandı dedi ama değiştirdiğim halde yine çalışmadı.elektrik aksamını kontrol ettirdim sorun olmadığı söylendi.

bilalakl

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Benimki çalışıyor lakin ana ekranda yaklaşınca çalışmıyor

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
üstad götürdünüz mü servise ya da tamirciye.baktırdınız mı sizin sorununuz için ne diyorlar acaba?...çünkü doğru dürüst usta bulamayınca böyle oluyor maalesef.önce ön tamponu sökmek istediler, dedim ki ön tamponla ne ilgisi var arka park çalışmıyor, söktürmedim.sonra elektrik problemidir dediler, elektrikçiye götürdüm sorun olmadığı söylendi, sonra park beyin kontrol ünitesi sürücüsü yanmış dediler yenisini aldık taktırdım gene çalışmadı.anlayacağınız maalesef doğru ustayı bulamadım.