arka park beyni

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
aracım 2012 astra j cosmo hb. 2019 yılında aldım.daha önce de bu konuda forumda bir konu açmış ama sorunumu çözememiştim.
aracımın ön ve arka park sensörü orjinal, sonradan takma değil.ön park sensörü çalışıyor ancak uzun zamandırarka park sensörü çalışmıyor,
çalışmadığı gibi serviste de bakıldı herhangi bir arıza kodu vermiyor.aracımı elektrikçiye götürdüm, elektrik aksam ve kablolar kontrol edildi, herhangi bir sorun tespit edilmedi,
ben de oto beyin tamiri yapan bir yere gittim, arka "park sensör beyninin iki sürücüsünün yandığı" bilgisini aldım.bulunduğum yerde opel servis olmadığı için
özel opel servisine gittim ve çıkma bir park sensörü buldum. taktık ama çalışmadı maalesef, özel servis yetkilisi bana, "parçanın araç beynine yüklenmesi gerektiğini,
aracın beyninin orjinal park beynini gördüğü için, çıkma aldığımız beyni araç beynine tanıtmak gerektiğini" söyledi. sormak istediğim şey şu, bana söylenen şey doğru mu?
böyle bir işlem yapılması gerekli mi eğer gerekli ise aracı aldığımda bana verilen güvenlik ve anahtar kodu ile bu işlem yapılabilir mi.
Dilim döndüğünce sorunu anlatmaya çalıştım.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
konu hakkında yardımlarınızı ve fikirlerinizi paylaşır mısınız.