Arka Cam Rezistansı

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımın camlarında buğu vardı ve nihayet arka cam rezistansını ilk defa çalıştırdım. Yalnız rezistans camın sadece belirli bir bölgesinde çalıştı. Temsili bir paint terk çalışma yaptım :)) Beyaz alanı buğu olarak düşünün, gri alan rezistansın buğuyu giderdiği alan.

Rezistanslar normalde böyle mi çalışıyor yoksa burada bir eksik çalışma durumu mu var. Teşekkürler.

tI1eCkC.jpg

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımın camlarında buğu vardı ve nihayet arka cam rezistansını ilk defa çalıştırdım. Yalnız rezistans camın sadece belirli bir bölgesinde çalıştı. Temsili bir paint terk çalışma yaptım :)) Beyaz alanı buğu olarak düşünün, gri alan rezistansın buğuyu giderdiği alan.

Rezistanslar normalde böyle mi çalışıyor yoksa burada bir eksik çalışma durumu mu var. Teşekkürler.

tI1eCkC.jpg
Tam anlamadim ama bazi cizgilerde kopukluk olabilir. Birde buhari tam gidermesi icin uzun bi sure caliatirmak gerekiyor. Yani havaya gore degisiyor, dun cok buhar yapiyordu actigim zaman cogunu aliyor ince ince kaliyor cok acik tutarsam hepsini aliyordu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam anlamadim ama bazi cizgilerde kopukluk olabilir. Birde buhari tam gidermesi icin uzun bi sure caliatirmak gerekiyor. Yani havaya gore degisiyor, dun cok buhar yapiyordu actigim zaman cogunu aliyor ince ince kaliyor cok acik tutarsam hepsini aliyordu.

Yani resimdeki gibi oluyor işte, biraz daha küçük halde. gri alanlarda belirgin bir çalışma var, sanki o gri çizgiler rezistansın merkeziymiş gibi, en çabuk ve hızlı aşağı yukarı griyle çizdiğim şekilde gidiyor buğu. Gerçi, uzun süre de deneyemedim ama.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani resimdeki gibi oluyor işte, biraz daha küçük halde. gri alanlarda belirgin bir çalışma var, sanki o gri çizgiler rezistansın merkeziymiş gibi, en çabuk ve hızlı aşağı yukarı griyle çizdiğim şekilde gidiyor buğu. Gerçi, uzun süre de deneyemedim ama.
Ustten 2. Ve 4. Cubuklar icin cizmissiniz, digerleri de oyle oluyor mu? Eger oluyorsa dedigim gibi zamanla o bugu giderme alani buyuyerek tum camdaki buhari alir.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çubukların pozisyonunu rastgele çizdim :) yukarıdan aşağı inenleri çizmedim bile :)

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Üstten ikinci çalışmıyor. Rezistansta kopukluk olabilir tahminimce...

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistansta kopukluk var. her çizgi arası çizdiğiniz gibi gri olmalı. sanayide çok fazla kopuk yoksa oto camcılar yapıyorlar. Yada kendinizde malzemesini alıp yapabilirsiniz. kopuk yerleri bulmak önemli olan. ampul vasıtasıyla bulabilirsiniz.

serdarssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tI1eCkC.jpg
Bu sorun bende de var en alttan sadece iki tanesi çalışıyor şimdiye kadar camı değiştirmem gerektiğini düşünüyordum! Tamiri mümkün müdür ki?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi