Arka cam resiztansı çalışmıyor ?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın arka cam rezistansı çalışmıyor sabah deli etti beni , düğmesi sağlam lambası yanıyor ama buzu eritmiyor neden olabilir sizce ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Teller kopuk olabiliyor, özellikle cam filmi yapılıp sökülünce oluyor. Çokça konuşuldu forumda, araştırırsanız bulabilirsiniz ama özetle:
Ölçü aleti ile ölçüp hangi telin/tellerin kopuk olduğu bulunmalı. Bulduktan sonra tamir kalemleri var, bazıları sonuç alabildi, denemenizde fayda var.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda cam fimi varsa oda kısmen engelliyor olabilir benim aracımdada cam filmi vardı ve arka cam buz cözücü özelliği görevini tam görmüyordu benim ev ile işyerinin arsı 5/6 km gibi bir mesafe ve evden işe gelene kadar en ufak bir cözülme olmuyordu anca dışardan elle kontrol edince hafif cözdüğü anlaşılıyordu bende cam cözücü bozuk demiştim oto elektrikci bir arkadaşa sordum filmden olabilr demişti ilk başta sacma gelsede yazın filmleri söktüm "cam cözücü için değil " bu kış cam cözücüyü calıştırdım ve sonucu gördüm 1 dk içinde camda cözülme oldu camdaki buz su damlaları olmaya başladı sileceği calıştırdım temizledi işyeri gelene kadarda camda buz su hiçbirşey kalmadı

pls_cihat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok kopuk deglse gümüş sıvısı var internette bulabilrsin 20 30 arası bişey kopuk yerlere sürünce faydası olur aşırı çok kopukluk varsa hiç ugraşma

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turfan,
Akım Ohm ölçüm aletin varsa arka rezistan kutupların bak akım geliyormu,artı ön konsulda rezistan düğmesine bak akım geliyormu? sigorta kutusunda buna ait olan mavi roleye bak bozuk olabilir, artı bu arada aklıma gelmiş iken anahtar kapalı durumda çalışmadığından (elektrikci değilim) bildiğim çalışmazki bu şu demek az elektrikte kapalı kalıyor ozaman akü veya marj dinamosu akımı az??? Valla aklıma gelen bunlar
kolay gelsin

MADBOYSX

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı dert bendede var.ışık yanıyor ama buzları çözmüyor sigortada sorun yok röleye baktırcam artık.cam filmi fln yok hiç yaptırılmamış.

cedric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde B Kasa Vectra'da film var ancak resiztans düğmesine basınca düğme üzerindeki ışık yanmıyor ve arka cam buğusu çözülmüyor ancak kapı üzerindeki ayne kontrolleri üzerinde ki ışık yanıyor.

Filmden kaynaklı bir çözülmeme olabilir diye düşünüyorum fakat düğme üzerinde ışık yanmayınca biraz şüphelendim sizce sorun nedir?