arka amortisörler patlak mı?

zedprex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 1.6 gls 16 valf astramız var.seyir halindeyken arkadan ses geliyor.arabayı alırken servise gotürmüştük adam(amcamın arkadaşı.bmv servisi güya) araba temiz bişeyi yok demişti.alın dedi.aradan 1 ay geçti arabanın arkasından sesler geliyor.sonra babam arkadaşıyla arkadaşının tanıdığı bmv -mercedes servisine gotürdü arabayı.usta bu arabanın arka amaortisörler patlak demiş.bir amortisör 1 ayda nasıl patlar yaa?anlamadım?bu arabaların ön fren disk ve balataları + arka amortisörleri ne kadardır?orjinal ve yan sanayi fiatları?bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
100 lira disk 60-70 arası balata 120 -150 arası da amortisörler tutar.

Duran KIŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörler

Benim arabada opel 2001 astra sedan.Geçen servise bakım yaptırdığımda amortisörlerin patlak olduğunu sölediler .Araba son zamanlarda içeriyede fazla ses alır oldu.Amortisörlerden kaynaklanabilirmi.Aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iceri ses almasina birsey diyemeyecegim...egzozdan olur manifoltdan olabilir...
ama amortisörü en iyi kontrolü gözdür yag akitiyorsa yas ise birde elle sallayinca kasayi mesela ön amortisör diyelim ön camurlugu yüklenerek sallayinca hemen salantiyi yutmnuyorsa amortisör patlaktir bu arkaya da ayni sekilde sallama ile ilk ikincide hemen yutuyorsa iyidir yok yavs yavas salanmaya devam ediyorsa degismesi gerek..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iceri ses almasina birsey diyemeyecegim...egzozdan olur manifoltdan olabilir...
ama amortisörü en iyi kontrolü gözdür yag akitiyorsa yas ise birde elle sallayinca kasayi mesela ön amortisör diyelim ön camurlugu yüklenerek sallayinca hemen salantiyi yutmnuyorsa amortisör patlaktir bu arkaya da ayni sekilde sallama ile ilk ikincide hemen yutuyorsa iyidir yok yavs yavas salanmaya devam ediyorsa degismesi gerek..

bu tespit genelde haklı çıkıyor abi,şöyle ki;amortsörler patlaksa özellikle arkalar,80-90 la giderken arabayı çok sarsmayacak bi lakaya girdiğinizde araba beşik gibi esniyor,bu esneme yavaş yavaş azalıyor..sarsıntıyı emmiyor,ya da geç emiyor..umarım tarif edebildim,yaptıgım tespiti:D

bu arada amartisörlerin tanesi 100 lira falandı..benim de teki patlak..yağ kaçırıyor.