Arıza Tespiti Yapılamayan Astra 1.3 CTİ

Sarius

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.
2012 model 95 hp Opel Astra J 1.3 CTİ Enjoy Plus HB dize Aracım var. 3 hafta önce aracımla bir arkadaşı bıraktım geldim bir yerde sigara almak için durdum.
Aracı çalıştırmak istediğim de kontağı çevirdiğimde araç hiç bir tepki vermedi. Mecburen çevredekilerden yardım isteyerek vurdurarak çalıştırdım. 1-2 gün sorun çıkmadı.
Sonra araç marş basmamaya başladı. Tamirciye çekici ile götürdüm. Nereye götürdüysem arızayı bulamadılar. Mazot pompasını değiştim, mazot beynine baktırdım. Elektrik aksamını kontrol ettirdim. enjektörlere baktırdım. Hiçbir yerde sorun çıkmadı. Motora mazot gitmediğini söyledi bir kaç usta. Anahtara kadar baktırdım. Bir türlü bulamadık sorunu. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da bilgi sahibi ustalarımız varsa bilgi paylaşırsa çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...Aküye,Bujilere,Marşmotoruna vs bakıldımı?Arıza kodu vermiyormu?

Sarius

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hepsine baktırdım bilgisayara bağlandığında müşür ve mazot pompası hatası veriyor. Ama sıfır mazot pompası getirdim yine olmadı

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam ön motor kaputunun orada pompanın 2 tane sigortası var . Onlara baktır. Yıllar önce arkadaşımda oldu. Pompa mazot basmıyor dediler bayağı uğraştı daha sonra bir elektrikçi bulmuştu.

• Beğen
Tepkiler: Sarius

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Mazot pompana elektrik geliyormu baktıkları cihaz orjinal miydi müşir ne müşiri araç marş basıyorda çalışmıyor mu yoksa hiç mi marş almıyor

Sarius

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yarın ilk işim ona baktırmak olacak

Sarius

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Marş basıyor araç çalışmıyor. Mazot pompasının bir gözünden mazot geliyor diğer gözden gelmiyor dediler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Enjektörlere bakıldımı çok şey var siz bana hangi arıza kodu veriyorsa atın çözüm yolunu söyleyeyim mars basıyorsa krank sensörü de olabilir krank sensörü arıza yaparsa pompa basıp bırakır mesela birdaha basmaz tamircide bakar pompa der mesela

Sarius

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Enjektörlere baktırdım sorun bulunmadı . Krank sensörünü de sordum ben baktım diyor ısrarla sorunun pompada olduğunu söylüyor ama pompayı değiştik olmadı benim arabanın pompasını başka araca taktık çalışdı.Benim daha işinin ehli bir usta bulmam lazım

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Hocam buna benzer bir arızayı ben yaşadım yıllar önce 1.6 benzin astra H da araba soğukken 4-5 dakika marş basıyordum ancak çalışıyordu. en son krank sensörü değişti çözüme öyle kavuştu. motorlar farklı ama arıza benzer gibi duruyor bence krank sensörünü bir değiştirmeyi düşünün. hatta forumda konu açmıştım video bile olması lazım bulursam eklerim.

• Beğen
Tepkiler: Sarius