Ariza Sanzimanmi-Debriyajmi?

kestelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam
Arabam Astra H 1.9 101 beygir dizel.
Sorunum, arabayi calistirdigim zaman bos vitesdeyken, ses geliyor.Gelen ses bir rolmanin icinde hic yag kalmamis ve bilyelerin dönerken birbirine sürtmesinden olusan ses gibi.Debriyaja yarim santim kadar basinca ses cogaliyor.Sonra basmaya devam edince her yarim santimde ses azaliyor ve sonuna gelince ses gidiyor.Vitese gecmelerde bi sorun yok, ses veya zorlama olmuyor.
Iki ayri tamirciye gösterdim.Biri komple debriyaj ve büyük disli degisecek, digeri sanziman tamir edilecek dedi.Ama sansiziman arizasi daha baslangic en az bir 50 bin km gider daha dedi.
Simdi, ariza nerede bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam
Arabam Astra H 1.9 101 beygir dizel.
Sorunum, arabayi calistirdigim zaman bos vitesdeyken, ses geliyor.Gelen ses bir rolmanin icinde hic yag kalmamis ve bilyelerin dönerken birbirine sürtmesinden olusan ses gibi.Debriyaja yarim santim kadar basinca ses cogaliyor.Sonra basmaya devam edince her yarim santimde ses azaliyor ve sonuna gelince ses gidiyor.Vitese gecmelerde bi sorun yok, ses veya zorlama olmuyor.
Iki ayri tamirciye gösterdim.Biri komple debriyaj ve büyük disli degisecek, digeri sanziman tamir edilecek dedi.Ama sansiziman arizasi daha baslangic en az bir 50 bin km gider daha dedi.
Simdi, ariza nerede bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim.

volant sorununa benziyor...

kestelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir bilgi daha

Paylasimin icin tesekkürler Yener kardes.
Bir not daha ekleyeyim yazmayi unuttum.Araba bos vitesdeyken debriyaja 2 santim kadar basiliyken calistirinca pedal geri itekliyor.Ama marsa basar bazmaz oluyo.Sonra actigim konudaki ses gelmeye basliyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vites boşta ses varken ve debriyaja basınca kesiyorsa, Şanzumandır.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Prizdirekt bilyası var,önceki arabamda başıma gelmişti.Zamanla araç seyir halindeyken ses çoğalır,sürtme sesi gibi gaza bastıkça daha çok duyulur.Sonunda vitese geçmez aracınız.

2-Volant arızası.Motor çalışırken ayağınızı debriyaja koyduğunuzda anormal bir titreme olur.Ayak tabanınızda hissedersiniz.Bunun da tek çaresi volantı yaptırmak yahut değiştirmek.

kestelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites boşta ses varken ve debriyaja basınca kesiyorsa, Şanzumandır.

Ilginiz icin tesekkürler Emre Ünan
Kulakdan dolma bilgilerin disinda bir bilgim yok.Debriyaja basinca sanzimanda dönen bir aksam varmi?Su notuda ekleyeyim araba hareket halinde degilken bu sesi duyabiliyorum. Hareket edince geliyormu bilmiyorum, motorun sesinden de duymuyo olabilirim.Birde sanzimanda hangi parca bozuk olabilir sizce, biraz detayli bir aciklama yaparsaniz sevinirim.Saygilar.

kestelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Prizdirekt bilyası var,önceki arabamda başıma gelmişti.Zamanla araç seyir halindeyken ses çoğalır,sürtme sesi gibi gaza bastıkça daha çok duyulur.Sonunda vitese geçmez aracınız.

2-Volant arızası.Motor çalışırken ayağınızı debriyaja koyduğunuzda anormal bir titreme olur.Ayak tabanınızda hissedersiniz.Bunun da tek çaresi volantı yaptırmak yahut değiştirmek.

Tesekkürler Turan Yüzbasi
2. yazdiginizda oluyor.Yani hem sanziman hem volantmi?Bunlarin tamiri ne kadardir acaba.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkürler Turan Yüzbasi
2. yazdiginizda oluyor.Yani hem sanziman hem volantmi?Bunlarin tamiri ne kadardir acaba.

Zannetmiyorum ikisinin birden aynı anda arızalı olacağını,düşük bir ihtimal.Her iki arızada da tahminim masrafınız yine 500 ün üzerinde olur.İyi bir ustaya gösterin,ortalama rakam çıkacaktır bu hususta.