arıza lambası

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1998 model astra f aracımla giderken birden arıza lambası yandı.aracı durdurup stop ettim ve tekrar çalıştırdığımda arıza lambası yanmadı ve yoluma devam ettim. aynı şey 1 hafta sonra yine başıma geldi.stop edip çalıştırdığımda lamba sönmedi, araba bir süre gaz yemedi. tekrar stop edip çalıştırdım ve arıza lambası söndü. bunun sebebi ne olabilir? aracımda büyük bir arıza olma ihtimali nedir? teşekkürler

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü arızası olabilir diye tahmin ediyorum. bu tür düzensizliklere neden olabiliyor. rölantide düzensizlik var mı

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basınç sensöründen kaynaklı olabilir giderken belli bir hıza çıktıgında oluyo ise mesela bende 130 bi arkadaşta bu 140
makineye baglattıgımda p1125 hatası verdi galiba tam bakamadım ama basınc sensörü dedi usta

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü arızası olabilir diye tahmin ediyorum. bu tür düzensizliklere neden olabiliyor. rölantide düzensizlik var mı
rolantide filan bir sorun yok.. aldığım lpg'den kaynaklı olablir diyenler oldu. ama hayırlısı bakalım bidaha yanana dek devam :)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara bağlatıp arıza kodunu öğrenebilirsiniz böylece kesin olarak sorunu bulursunuz

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanmazkende gösteriyor bir kere hafızaya aldımı silene kadar durur zaten marşa kadar ışıkta ondan yanar beyinde kayıtlı arıza var uyarısı