Arıza lambası yanınca sarsıntılı çalışma

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model 1.6 V Astra aracım bu aralar arıza lambası yanıp sönüyor,son bir haftadır.Daha çok ilk çalıştırdığımda 200-300 metre içerisinde yanıyor lamba.Lamba yandığında araçta hafif gaz yememe ve sarsıntı oluyor.Araç lpg li (voltran)bir yıl oldu taktıralı.200-300 metre mesafe gitmeden sönüyor,lamba sönünce o sarsıntı vegaz yememe kayboluyor.ustalarım ve tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.Aracı cumartesiden önce bakıtma imkanım yok.yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

mustafaozcag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı model bir opel var...aynı sorunla ben de karşılaştım...özel serviste makineye bağladık, oksijen sensörü arızası verdi, sensörü değiştirdik, şimdilik bir sıkıntı yok...

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam bu egr değişecek mi yoksa temizlenecek mi,ayrıca bu işlemi serviste yaptırmam şart mı acaba.

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı. egr yi kapattırdım. corbon clean yaptırdım. boğazı temizlettim. şu anda 1000 km yi geçtim herhangi bir sorun yok.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bu tip sorunlar genelde opelde var bence öncelikle ucuzdan pahalıya doğru su nedenlerden kaynaklanıyor olabilir

1- oksijen müşürü
2- buji ve kabloları
3- egr valfi

bendede aynı sorun oldu önce oksijen müşürünü değiştirdim,sonra carbon clean sonra da egr valfini değiştirdim...tabi eğer egr nin temizlenebilme olasılığı varsa temizlet....

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba daha ilk çalıştırdığımda benzindeyken lpg ye geçmemişken yanıyor.Acaba yakıttaki pislikten kaynaklanabilir mi?