Arıza lambası söndürme yardım

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesi saygı ile selamlar hayırlı işler dilerim
başıma gelen bir arıza yı paylaşıp yardım talebinde bulunuyorum
astra F 95 16 X16XEL benzin/LPG li aracımda arasıra stop ediyordu ustaya götürdüm kelebek boğazını temizleyelim dedi keşke demez olaydı
temizlendi her iş bitti bas kontaga dedi çalıştırdım benim arabanın motoruna bir darbuka bağlanmış ankara havası çalıyor araştırmamızın sonunda manıforttan içeri pul (rondela) düşmüş mıknatısla almaya çalıştık alamadık bu ara da birkaçkez marş yaptık çalıştırdık belki atar diye atmadı silindir kapagı söküldü 3 silindir de subob undan pul ezilmiş vaziyette çıktı suboblar taşlandı alıştırıldı yapıldı araç tamam oldu buraya kadar olan işlemlerden sonra arıza lambası sönmez oldu ne bilgisayara bağladık araçı görüyor bağlantı yeri 10 pinli A B dolu C boş D E F dolu F de elektrik var programda A ve B ye k10 bağlantı yapın diyor velasıl arıza lambasını söndüremedik
forma aradım bir arkadaşında başına gelmiş eksantirik müşürü veya okuyucu sunun beyne giden şase kablosu kopukmuş açaba benimkidemi öyle oldu diye ustaya hatırlattım mümkün degil diyor
bir başka ustaya gösterdim motor sarsıntılı çalışıyor kelebekten hava alıyor diyor aracı bırak ben arayım buluyum diyor

sizlerin tecrübenizden faydalanmak isterim önerilerinizi bekliyorum saygılarımla

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınızı bekliyorum

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya değil, kasaba denk gelmişsiniz.
Manifolta düşmüş pulu nereden atmasını bekliyordu o usta Allah aşkına, egzozdan pul olduğu gibi çıkacak diye mi bekledi :confused:
Manifoldu sökmek hiç mi aklına gelmedi.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( geçmiş olsun

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç diğer ustanın dediği gibi vuruntulu çalışıyor mu peki?

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sboblar alıştırıldı araç şu an faal ama arıza lambası araç çalıştıktan 3 saniye sonra yanıyor çankırıda ikamet ediyorum çankırı sanayisinde 1 ustada 10 pinli beyne baglanan kablo var onunla beyne bağlanmaya çalıştık bilgisayar aracı görmedi tanımadı aygıt baglanamıyor diyor diğer usta programın şemasına bakarak manuel kablonun ucuna çivi gibi iletkenliği saglayan kablo ile bağlantıyı sağladığımızda A - B dolu C boş D - E- F dolu F de elektrik var programda A ve B ye k10 bağlantı yapın diyor çalışır durumumda A ve B yi kısa bir kablo ile birbirine baglantı sagladıgımızda arıza lambası sönüyor stop edip birinci kademede tüm lambalar yanması gerekirken arıza lambası yanmıyor çalıştığı ilk 3 saniye arıza lambası yanıyor sonra sönüyor
ikinci bir sorun da var rölantide bir an geliyor araç tısır tısır sonra sarsıntılı çalışıyor bu olay rutin yani 20 saniye sarsıntılı 2 saniye normal 20 saniye sarsıntı 2 saniye normal bunun sebebi nedir acaba
bu sorunu çözebilecek ANKARA da bir usta arıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç hava alıyor gibi. Ankara da Opel Garage Hakan Beye uğrayın, çözer sorununuzu.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonucu da buradan yazarsanız bizlere de referans olur. Hangi usta çözecek merak ediyorum.