arıza kodunun anlamalarını bulamıyorum

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodunun hakkında

Sevgili Opelim.net üstadları;

opel astra h hata okuma olayını (hani fren v gaza basıp kontak anahtarını ikinci konuma getirince aracın hatalarını gösteriyor.) yaptım
benim araçta sırasıyla şu rakamlar yazdı. ancak hata kodu listesinde bulamadım bana yardımcı olur musunuz.
şimdiden teşekkürler..
işte arızalar:

ECN
112052
155060
161450
161600
170000
?????????? baya bi arıza varmış...

Son düzenleme:

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar neyse biraz daha kurcalayınca biri hariç buldum
bana çok önemli arızalarmış gibi gelmedi ama ustalar doğrusunu bilir

P112052 Throttle Position (TP) Sensor 1 Circuit
B155060 Mirror Left Front or Right Front Select Switch Circuit
P161450 Loss of RIM Serial Data
161600
P170000 Transmission Control Module (TCM) Requested MIL Illumination

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende bunlar var ama umarım yardımcı olur.

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracı özel servise götürdüm. sis farı ve stop patlaktı onları taktık. bilgisayara bağlatım yukarıda ki hataların aynısı bilgisayarda da çıktı.
Teknik eleman bunların sebebi olarak patlak stop lambasını gösterdi ve hataları sildi.
açıklama olarakta easytronic vitesin frene basıp çalıştırıldığından dolayı bu patlak lambayı hata olarak görmüş ve bu da diğer hatalara yok açmış olabilir dedi.
sizce bu konuda ne kadar haklı.
gerçi takip edecem birkaç gün sonra hatalar yine oluşacak mı diye.

herkese iyi forumlar..

lord1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Opelim.net üstadları;

opel astra h hata okuma olayını (hani fren v gaza basıp kontak anahtarını ikinci konuma getirince aracın hatalarını gösteriyor.) yaptım
benim araçta sırasıyla şu rakamlar yazdı. ancak hata kodu listesinde bulamadım bana yardımcı olur musunuz.
şimdiden teşekkürler..
işte arızalar:

ECN
161450

Bu hata kodunu bende alıyorum, araştırdığım kadarı ile anahtar ile immobilizer'in birbirini tanımamasından kaynaklanıyormuş. Açıkçası yedek anahtarıda hiç denemedim :) Bu küçük bir sorunmuş ve servise giderek anahtarın tech2 cihazı ile tanıtılması gerekiyormuş. Tabi ben tanıtmadım halen kullanıyorum, çok arada bir yani 15 günde bir anahtarı taktığımda araba çalışmıyor, arıza ışığı yanıp sönüyor, ama anahtarı çıkarıp taktığımda düzeliyor.

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa birsey sorcam bu gaz ve frene basıp kodları gorme işi nasıl oluyo_?

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim şimdi şöyle oluyo

benim araç easytronic. aracı çalıştırmadan gaz ve fren pedalına basıyorsun.
sonra anahtarı sokup sonra kontağı ikinci konumuna (yani gösterge ısıklarının yandığı kısım) getiriyorsun sonra km nin göründüğü yerde belli aralıklarla mevcut hatalar görünüyor..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hata kodunu bende alıyorum, araştırdığım kadarı ile anahtar ile immobilizer'in birbirini tanımamasından kaynaklanıyormuş. Açıkçası yedek anahtarıda hiç denemedim :) Bu küçük bir sorunmuş ve servise giderek anahtarın tech2 cihazı ile tanıtılması gerekiyormuş. Tabi ben tanıtmadım halen kullanıyorum, çok arada bir yani 15 günde bir anahtarı taktığımda araba çalışmıyor, arıza ışığı yanıp sönüyor, ama anahtarı çıkarıp taktığımda düzeliyor.
Al sana bir opel kronik hata klasiği daha,benim arabada da oldu,161450,1616 nolu hatalr.bikere oldu sonra düzeldi.