ARIZA IŞIĞININ SÜREKLİ YANIYOR OLMASI VE PARTİKÜL TEMİZLEME İŞLEMİ HK BİLGİ

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR ARACIM 2012 MODEL J KASA 1.4 TURBO BENZİN-LPG ARIZA IŞIĞININ SÜREKLİ YANIYOR OLMASI NEDENLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.BİR DE PARTİKÜL TEMİZLEME İŞLEMİ BU ARAÇLARDA YAPILIYOR MU YAPILIYORS İSE KONU HAKKINDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.YORUM YAPABİLECEKLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Partikül benzinli araçlarda yok üstad dizeller de mevcut temizleme o yüzden yok aracında arıza var diye yanıyor

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Partikül benzinli araçlarda yok üstad dizeller de mevcut temizleme o yüzden yok aracında arıza var diye yanıyor
CİHAZ BAĞLADI USTA HERHANGİ BİR ARIZA KODU VERMEDİ.ALDIĞIN GAZDAN DA OLABİLİR DEDİ.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
CİHAZ BAĞLADI USTA HERHANGİ BİR ARIZA KODU VERMEDİ.ALDIĞIN GAZDAN DA OLABİLİR DEDİ.
Cihaz orjinal değilse ünv. Cihazlar göstermiyor arızaları her zaman

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
o zaman adam akıllı servise gitmek kalıyor son çara olarak.tesekkür ederim.

Merhaba dostum, bu araçlar LPG uyumlu deseler de değil. Bu tarz durumlar çok sık karşılaşılıyor. O yüzden aracınızın LPG'si nerde yapıldıysa oraya yaptırın. Honda teknolojisi gibi orjinal fabrika çıkışlı araçlarda sorunsuz fakat malesef sonradan eklenende bu problem sürekli olarak tekrar edebiliyor. Burda yapılan işçilik ve montajın iyi olup olmadığına ya da kullanılan parçanın kalitesine kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: Furkanbulus

Furkanbulus

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
aynı model aynı aracım var lpg takılı olduğundan dolayı ufacık bir sebepten dolayı bile yakabilir lpg takılı araçların kaderidir o ışık ben lpg kablosunu aküden söktüm kullanmamaya karar verdim ondan sonra söndü birdaha yanmadı

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR ARACIM 2012 MODEL J KASA 1.4 TURBO BENZİN-LPG ARIZA IŞIĞININ SÜREKLİ YANIYOR OLMASI NEDENLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.BİR DE PARTİKÜL TEMİZLEME İŞLEMİ BU ARAÇLARDA YAPILIYOR MU YAPILIYORS İSE KONU HAKKINDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.YORUM YAPABİLECEKLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

usta hata kodu bulamadı ise muhtemelen araca uygun programla okutmamıştır.
başka bi yerde hatayı okutun. muhtemelen zengin-fakir karışım hatası vermiştir. zengin-fakir karışım hatası ise-ve lpg montajınız düzgün ise (borular,nozullar vs)- yapmanız gereken AFR ayarıdır. İşini iyi bilen bir lpg ustasına yolda AFR ayarı yaptırın o arıza ışığından kurtulursunuz. aracınızın performansında da değişme olur.

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostum, bu araçlar LPG uyumlu deseler de değil. Bu tarz durumlar çok sık karşılaşılıyor. O yüzden aracınızın LPG'si nerde yapıldıysa oraya yaptırın. Honda teknolojisi gibi orjinal fabrika çıkışlı araçlarda sorunsuz fakat malesef sonradan eklenende bu problem sürekli olarak tekrar edebiliyor. Burda yapılan işçilik ve montajın iyi olup olmadığına ya da kullanılan parçanın kalitesine Merhaba

aynı model aynı aracım var lpg takılı olduğundan dolayı ufacık bir sebepten dolayı bile yakabilir lpg takılı araçların kaderidir o ışık ben lpg kablosunu aküden söktüm kullanmamaya karar verdim ondan sonra söndü birdaha yanmadı

usta hata kodu bulamadı ise muhtemelen araca uygun programla okutmamıştır.
başka bi yerde hatayı okutun. muhtemelen zengin-fakir karışım hatası vermiştir. zengin-fakir karışım hatası ise-ve lpg montajınız düzgün ise (borular,nozullar vs)- yapmanız gereken AFR ayarıdır. İşini iyi bilen bir lpg ustasına yolda AFR ayarı yaptırın o arıza ışığından kurtulursunuz. aracınızın performansında da değişme olur.
en kısa zamanda onu da deneyelim bakalım artık sonuc ne olur.tesekkür ederim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zengin fakir karisimi sadece lpgden yapmaz ayrica araciniz gorundugu kadari ile otomatik. Gorunen ariza kaydi sanzumandan kaynaklida olabilir sanzuman unitesinden ariza kaydinin sorgulanmasi gerekir. Normal sorguda cikmayabilir. Sanzuman skintili ariza kodlari akunun zayif olmasindan kaynakli gelebiliyor bazen. Akunuz ne durumda arac 2012 belkide orjinal akuyu kullaniyorsunuz halen😀